Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2018
zadržená v Pákistánu

Velká Británie se zaměřila na pašeračku Terezu. Tady je důvod

Zadržená Češka Tereza H.
Zdroj: YouTube.com, Facebook

Češka Tereza H. získala potřebné povolení pro pobyt v Pákistánu v Irsku. Právě z Velké Británie je i její kontakt na drogy, který prozradila po svém zadržení celníkům.

I když je Tereza z Uherského Hradiště a živila se prostitucí ve Švýcarsku, poslední povolení pro odjezd do Pákistánu získala na pákistánské ambasádě v Dublinu.

 

Získané vízum umožňovalo pašeračce zůstat v zemi tři měsíce. Do irské metropole měla odletět z Abú Dhabí. Tam už se ale nedostala, protože neprošla celní kontrolou v Láhauru. 

 

Tereza s celníky spolupracovala a neváhala předat svůj kontakt, který míří právě do Velké Británie. "Mám možná fotku chlápka z Anglie v konverzaci. Jen tam takhle sedí," přiznala. "Ježiš, on mě zabije!" dodala v češtině na videu.

 

 

Zpravodajský web The Times také upozornil, že Tereza není v Česku známou modelkou, jak píší pákistánská média. Ta ji opakovaně označují za modelku, nebo dokonce supermodelku. Pro Pákistánce je atraktivní blondýnka údajně i miláčkem sociálních sítí.

 

Britský web také napsal, že lidé v Česku mají pro pašeračku Terezu jen velmi málo sympatií, protože přiznala, že o nákladu ve svém zavazadle věděla. Tereza však tvrdí, že o heroinu netušila. Dříve měla převážet například marihuanu.

 

Terezu H. zadrželi v první polovině ledna na mezinárodním letišti v Pákistánu. V kufru pašovala téměř 9 kilogramů heroinu. Úřady se dohadovaly, kdo povede vyšetřování jejího případu. Nakonec vznikl speciální tým.

has TN.cz
Reklama