Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2017 14:54
galerie nehoda na moři

Tragédie u Dubrovníku: Loď srazila člun! 3 mrtví, další hledají

Loď smetla člun u Dubrovníku
Zdroj: dnevnik.hr

Nejméně tři lidé zemřeli a po dalších čtyřech osobách záchranáři pátrají poté, co u břehu Chorvatska narazila loď LK Dubrovník do gumového člunu. Námořní nehoda se stala v době, kdy se loď účastnila záchranářské akce na ostrově Mljet, informují tamní média.

Nedaleko ostrova Koločep v Chorvatsku se v úterý večer stala vážná námořní nehoda, při které umírali lidé. Loď LK Dubrovník se srazila s gumovým člunem, který převážel celkem devět lidí - podle všeho chorvatské národnosti.

 

Dva lidé s lehčími zraněními byli po nehodě zachráněni z moře, tři lidé zemřeli a po dalších čtyřech osobách se stále pátrá, informuje portál Telegraf.

 

 

Do pátrání po pohřešovaných lidech se zapojily desítky lidí. Pomáhají tři lodě LK Dubrovník, lékaři, policejní lodě i trajekt Hanibal Lucic. Na místo tragédie dorazil i ministr pro námořní záležitosti Oleg Butkovic.

 

15

GALERIE: Tragédie u Dubrovníku

Zdroj: dnevnik.hr

Loď smetla člun u Dubrovníku

Hodnocení:

 

Nehoda se stala v době, kdy loď LK Dubrovník mířila na ostrov Mljet kvůli naléhavému lékařskému zásahu, upozorňují tamní média. Protože gumový člun neměl žádná navigační světla, pro posádku byl prakticky neviditelný, informuje portál Dnevnik. "Člun na radarovém snímku není vidět," vysvětlil kapitán Dubrovníku Mato Kekez.

lud TN.cz

Diskuze

26.4. | 17:27 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Hajko tim se netrap podobny jev je tu denni praxi. Do titulku napisou totalni piicovinu s umyslem zaujmout a sokovat a jako obrazovou ilustraci pouziji zcestnou turbopicovinu. Kdyz je na to upozornis, sjednaji napravu a tva vytka pak v diskuzi zustane a vypada jako neopodstatnena. Megadiletanti.
26.4. | 12:59 lup3
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdopak to asi na šlauchbótu brázdí Středozemí? Plavba má pravidla a kdo je nedodrží nemá právo ani na život. Hazard končí smrtí. To je dobře.
26.4. | 12:44 Miroslav Hanko
6
Náhlasit nevhodný komentář
Debilnější ilustrační foto tam nemáte než tu chátru migranskou?