Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 14:42
požár lokomotivy

Velké drama na Přerovsku! Hasiči evakuovali 332 lidí z hořícího vlaku

Cestující byli v pořádku
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Nepříjemný zážitek za sebou mají cestující vlaku směřujícího z Hranic na Přerovsku do Prahy. Nedaleko železničního nádraží ve čtvrtek spadlo na lokomotivu trakční vedení a propálilo střechu. Hasiči museli evakuovat přes 300 lidí.

Vlak zůstal stát asi 300 metrů od železničního nádraží v Hranicích na Přerovsku - a to kvůli poruše trakčního vedení, které spadlo na lokomotivu. Střecha vzplála, požár ale dlouho netrval.

 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic, Lipníku nad Bečvou, Přerova, hasiči Správy železniční dopravní cesty a dobrovolní hasiči z Hranic a z Opatovic.

 

Požár lokomotivy
Zdroj: HZS Olomouckého kraje Trakční vedení propálilo střechu lokomotivy. Požár uhasil strojvedoucí.

 

"Po příjezdu první jednotky na místo události zjistil velitel zásahu, že požár již zlikvidoval strojvedoucí přenosným hasicím přístrojem. Hasiči ohnisko požáru zkontrolovali a dohasili. Ve vlaku cestovalo celkem 332 cestujících, z nichž 330 hasiči evakuovali a další dvě osoby se zdravotním postižením (vozíčkáře) zachránili - přenesli na nedaleké nástupiště," sdělila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

 

 

Doprava na železniční trati nebyla zastavena, v místě požáru byl provoz omezen na jednu kolej se snížením rychlosti projíždějících vlaků. "Výše škody byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun," dodala mluvčí.

lud TN.cz
Reklama