Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.12. 2017 10:27
seriálové svátky

Velké překvapení v Ulici! Takové Vánoce tady ještě nikdy nezažili

Zdroj: TV Nova

Ačkoliv Ježíšek letos chodí v neděli, do Ulice zavítá už v pátek. Na tuhle jeho návštěvu se bude ještě dlouho vzpomínat. Takovou vánoční výzdobu totiž staří známí v jejich ulici ještě neměli! Co oblíbené postavy během Vánoc čeká?

Gábina, Šimon a Aleš

Nejkrásnější Vánoce bude mít letos bezesporu malý Šíma. Aleš pro něj totiž připraví v pátek náhradní Štědrý večer. Ten pravý nedělní totiž spolu nemohou trávit, Aleš bude ve službě a pak odjíždí za matkou do Liberce.

 

Nejenom, že v pátek Šímu zapojí do přípravy štědrovečerní večeře, ale přichystá pro něj i veliké překvapení. Vyzdobil celý dům vánočními světýlky. Šímovi a Gábině a vlastně celé ulici se tak naskytne krásná podívaná! (foto)

 

Marečkovi

Smutné Vánoce budou u Marečkových. Věrka se s Lubošem poté, co se jí přiznal, že způsobil vykrádačky v Ulici, nebaví. Nechce ho ani vidět a ani vánoční čas na tom nic nezmění. Raději stráví Vánoce u kamarádky, než aby byla s ním. Ve slabé chvilce se ale ozve své lásce z mládí - Michalovi.

 

 

Maléřovi

Maléřovi budou na Vánoce v Loučce a už se moc těší, že za nimi na Vánoce přiletí Rozinka z USA. Ani je ale neminuly vánoční přípravy. Pečení je v plném proudu obzvlášť v posledních dnech. Veronika totiž trošku nestíhá, a tak jí pomůže Marcela.

 

Nyklovi

Nyklovi oslavili Vánoce s ještě větším předstihem. Lexík je ještě maličký, a tak Štědrý den klidně stráví na horách. Vendula se zase chystá za rodinou do Sokolova. Slavili o týden dříve všichni pohromadě včetně babičky Vilmy, a dokonce i s Máriem, který s Vendulou stále hraje na rodinu habaďůru. Tváří se, že spolu chodí, Vendula už ho má ale plné zuby.

 

Jak se točí Vánoce v Ulici

U diváků patří vánoční díly mezi ty nejoblíbenější, zato pro rekvizitáře začíná peklo na zemi. Točí se totiž s velkým předstihem, a tak musejí myslet na všechny detaily, aby seriálové Vánoce působily co nejvěrohodněji. Zkuste dva měsíce před Vánoci sehnat adventní věnce a hlavně stromek!

 

 

"Musíme připravit veškeré vánoční dekorace, nejen výzdobu interiéru, dekorace, stromky, adventní věnce, ale i jídlo a cukroví. Zatímco teď není problém kdekoliv sehnat vánoční stromeček, před dvěma, třemi měsíci tomu tak nebylo. Museli jsme se obrátit na Lesní správu a s lesníky se to podařilo vyřešit," vypočítává šéf rekvizitářů Ulice Jiří Vlk.

 

A to není všechno. Natáčení Vánoc provází další úskalí:

SNÍH: Vánoce se točí na přelomu září a října, tedy v době, kdy obvykle není sníh. V Ulici se proto buď uměle zasněžuje, anebo jsou Vánoce na blátě (ostatně jako v reálu)

 

TMA: Pokud se Vánoce odehrávají venku, v září je potřeba čekat do pozdních večerních hodin, a tak se natáčení Vánoc poměrně protáhne 

 

DĚTI: Pokud natáčení Vánoc probíhá v rodině s malými dětmi, které věří na Ježíška, vánoční natáčení obvykle propláčou. Nejenom, že se každý obraz točí několikrát, a tak jim hračku, kterou právě dostaly, musíme po každé klapce sebrat, znovu zabalit a natočit znovu. Co je větší průšvih, hračky, které děti dostaly, dál “hrají”, tzn. musí zůstat v dekoraci a dítě si je nemůže vzít domů. I to je důvod pro slzičky.

 

Poslední letošní díl Ulice si nenechte ujít v pátek v podvečer! Na obrazovky se znovu vrátí už v pondělí 1. ledna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

JAK TO BUDE s Vilmou Nyklovou? Scénáristé musí kvůli vážně zraněné herečce měnit děj!

TEST: Jak dobře znáte seriál Ulice?
Slasti a strasti podnikání s kamarádem! Své o tom ví i Matěj s Mikim z Ulice

mom TN.cz