Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.8. 2017 16:10
přímý přenos pochutnaly si

Krmení obřích želv v zoo: Je to fofr, když jde o jídlo! VIDEO

Zdroj: TN.cz

Ve středu brzy odpoledne měli čtenáři TN.cz unikátní šanci být svědky krmení obřích želv v ZOO Praha. Díky přímému přenosu ze zoologické zahrady u toho mohli být i v pohodlí domova!

Po velmi úspěšných živých přenosech z krmení lemurů a hrátek ledních medvědů, přišly na řadu velké želvy. Tedy konkrétně želvy obrovské a želvy sloní, které v pražské zoo pavilon velkých želv obývají. A nebyla to rozhodně žádná nuda, tyto největší suchozemské želvy dokáží být až překvapivě rychlé a mrštné! Přesvědčit se můžete na záznamu z krmení, který najdete v úvodu článku.

Reklama

 

119

GALERIE: Krmení velkých želv v ZOO Praha

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Krmení velkých želv v ZOO Praha - 1

Hodnocení:

 

Pavilon velkých želv v pražské zoo patří ke špičkovým zařízením svého druhu. Střecha, tvořená zčásti železobetonovou skořepinou a zčásti ocelovou konstrukcí s polykarbonátem, je ze dvou třetin osázená zelení. Pavilon je vytápěn pomocí tepelných čerpadel a podlahového topení. Po povodních v roce 2002 byl zrekonstruován a znovu otevřen v původní podobě v roce 2003.

 

 

Želvy obrovské a želvy sloní zde ve smíšené skupině obývají společnou vnitřní expozici, v létě pak venkovní travnatý výběh. Kromě nich se v pavilonu nachází expozice mláďat suchozemských želv a terária s mláďaty varanů komodských a s některými druhy sladkovodních želv. Želvy obrovské a želvy sloní mohou dosahovat délky až 120 centimetrů a vážit mohou až 200 kilogramů. Želvy obrovské pak patří mezi nejdéle žijící tvory na světě, mohou se dožívat až neuvěřitelných 160 let.

TN.cz
Reklama