Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.8. 2017 16:10
přímý přenos pochutnaly si

Krmení obřích želv v zoo: Je to fofr, když jde o jídlo! VIDEO

Zdroj: TN.cz

Ve středu brzy odpoledne měli čtenáři TN.cz unikátní šanci být svědky krmení obřích želv v ZOO Praha. Díky přímému přenosu ze zoologické zahrady u toho mohli být i v pohodlí domova!

Po velmi úspěšných živých přenosech z krmení lemurů a hrátek ledních medvědů, přišly na řadu velké želvy. Tedy konkrétně želvy obrovské a želvy sloní, které v pražské zoo pavilon velkých želv obývají. A nebyla to rozhodně žádná nuda, tyto největší suchozemské želvy dokáží být až překvapivě rychlé a mrštné! Přesvědčit se můžete na záznamu z krmení, který najdete v úvodu článku.

 

119

GALERIE: Krmení velkých želv v ZOO Praha

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Krmení velkých želv v ZOO Praha - 1

Hodnocení:

 

Pavilon velkých želv v pražské zoo patří ke špičkovým zařízením svého druhu. Střecha, tvořená zčásti železobetonovou skořepinou a zčásti ocelovou konstrukcí s polykarbonátem, je ze dvou třetin osázená zelení. Pavilon je vytápěn pomocí tepelných čerpadel a podlahového topení. Po povodních v roce 2002 byl zrekonstruován a znovu otevřen v původní podobě v roce 2003.

 

 

Želvy obrovské a želvy sloní zde ve smíšené skupině obývají společnou vnitřní expozici, v létě pak venkovní travnatý výběh. Kromě nich se v pavilonu nachází expozice mláďat suchozemských želv a terária s mláďaty varanů komodských a s některými druhy sladkovodních želv. Želvy obrovské a želvy sloní mohou dosahovat délky až 120 centimetrů a vážit mohou až 200 kilogramů. Želvy obrovské pak patří mezi nejdéle žijící tvory na světě, mohou se dožívat až neuvěřitelných 160 let.

TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme