Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2018
Zasahovalo 11 jednotek

Velký požár lesa na Jičínsku: Hasičům pomáhalo i letadlo

Požár lesa na Jičínsku - 2
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Požár lesa na Jičínsku

S velkým požárem lesa na Jičínsku bojovalo v neděli odpoledne 11 jednotek hasičů. Ti vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu a k hašení dokonce povolali letadlo. Požár se zhruba za hodinu podařilo dostat pod kontrolu.

Hasičům byl požár lesa u obce Zámostí, respektive místní části Blata, nahlášen ve tři hodiny odpoledne.

 

"Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky SDH Slatiny, Kopidlno, Jičín, Valdice, Markvartice, Sobotka, Mladějov, Staré Místo a Železnice. Pro událost byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu," řekla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

 

13

GALERIE: Požár lesa na Jičínsku

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Požár lesa na Jičínsku - 3

Hodnocení:

 

Podle hasičů hořel lesní porost na ploše 200x200 metrů. Hasiči se kvůli velkému suchu báli rychlého šíření požáru, proto ho potřebovali dostat co nejrychleji pod kontrolu.

 

"Velitel zásahu si proto vyžádal leteckou hasičskou službu z Jičína. Letadlo provedlo celkem šest shozů hasiva," prozradila Götzová. Ve čtvrt na pět se podařilo požár dostat pod kontrolu a hasiči už mohli dohašovat jen drobná ohniska.

 

 

Na místě začali bezprostředně poté pracovat vyšetřovatelé. "Bylo zjištěno, že v místě probíhalo ohlášené pálení. S největší pravděpodobností zde byla po ukončení pálení ponechána ohniště bez dozoru a oheň se tak díky suchu a větru rozšířil na okolní lesní porost," prozradila Götzová, co je s největší pravděpodobností příčinou požáru.
 

vbo TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama