Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 06:05
Ozvaly se výbuchy

Oheň zničil halu blízko benzínky. Hasiči vyhlásili nejvyšší poplach

Zdroj: TV Nova

S velkým požárem haly v Mladoboleslavské ulici v pražské Vinoři bojovali pražští hasiči. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. V areálu přitom před dvěma roky už vážný požár vypukl.

Na místo hned vyrazily všechny dostupné jednotky z okolí  Podle informací, které zveřejnili hasiči na twitteru, se z haly ozvalo několik výbuchů! Krátce před 20. hodinou vyhlásili hasiči zvláštní stupeň poplachu.

 

Ten hasiči vyhlašují jen výjimečně, naposledy při požáru motorestu na Mladoboleslavsku. Vyhlašuje se jen v případě, že s ohněm bojuje více než 16 jednotek hasičů, jsou ohroženy velké oblasti nebo tisíce osob.

 

"Jedná se o objekt čtyř spojených hal. Hasiči se snaží zabránit rozšíření. Hoří hala o rozměrech asi 40 x 20 metrů. Zasažena je v plném rozsahu. Požár zatím není pod kontrolou. Dopravujeme vodu z několika míst," upřesnili ve 20:40 hasiči na twitteru.

 

111

GALERIE: Velký požár haly v pražské Vinoři

Zdroj: AKTU.cz

Velký požár haly v pražské Vinoři

Hodnocení:

 

"Na místě je 30 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, 14 cisteren a 3 kusy výškové techniky. Snažíme se uchránit okolí před šířením plamenů, ty ještě pod kontrolou nemáme," řekl po 21. hodině mluvčí hasičů Kavka.

 

Krátce před 23. hodinou hasiči na twitteru oznámili, že se již požár dále nešíří. Na místě ale zůstává stále hodně jednotek a chemici měří koncentraci škodlivin v ovzduší.

 

Na místo dorazili také pracovníci Českého červeného kříže, kteří přivezli zasahujícím hasičům občerstvení.

 

 

V budově, ve které hořelo, má sídlit firma, která vyrábí balicí stroje. Kvůli zásahu hasičů byla uzavřena v délce přes jeden kilometr přilehlá Mladoboleslavská ulice.

Podívejte se video ze zásahu hasičů: 

 

Velký požár v areálu ve Vinoři vypukl už jednou. Před dvěma lety hořelo v lisovně odpadů. S ohněm bojovaly desítky hasičů, ty pražské museli posílit kolegové ze Středočeského kraje, kteří hasičům pomohli vynést barely s celkem 12 tisíci litry chemikálií. Více o požáru zde

 

Kvůli uzavírce Mladoboleslavské ulice musely být odkloněny také linky MHD. Linky 375, 378 a 396 neobsluhují zastávky Lohenická a Vinoř, linka 375 ani zastávku Mladějovská.

vbo TN.cz
Reklama