Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2017
nečekané odhalení

Velký zvrat: Kdo je záhadná žena z Labe? Ozvala se divačka z USA!

Zdroj: TV Nova

Uplynuly tři týdny a pardubická policie stále nezná totožnost dobře oblečené ženy, jejíž tělo se našlo v Labi. Možná se ale blíží zásadní zvrat. Do redakce TV Nova totiž přišel e-mail od divačky ze Spojených států, která si myslí, že by se mohlo jednat o její kamarádku.

Za poslední dobu jde o nejzáhadnější příběh východočeské kriminalistiky. Žena nemá doklady, není to bezdomovec a nikdo ji nepostrádá. Kriminalisté by chtěli případ rozplést, ale nikdo jim nevolá.

 

Do redakce TV Nova teď ale dorazil e-mail ze Spojených států, který může znamenat zásadní zvrat ve vyšetřování. Jedna tamní obyvatelka totiž postrádá svoji kamarádku. "Podle oblečení a hlavně podle toho, že má vytetované obočí, by se mohlo jednat o ní..." sdělila.

 

Policisté už oznámení prověřují. Podle ženy má jít o Slovenku, která za ní přijela do Ameriky a pak se vrátila zpátky do střední Evropy. "Měla přítele v Čechách a vím, že bydlela s ním. Nevím přesně, ve kterém městě," vysvětlila dále žena.

 

 

V e-mailu se píše také o tom, že žena už v minulosti porodila a pitva to i potvrdila. "Její váha je 90 kilogramů a výška 172 centimetrů," řekla mluvčí policie Eva Maturová.

 

Zatím konkrétní poznatky policisté nemají a doufají, že tohle nakonec nebude kriminalistický pomníček. Pár podobných jich totiž v republice je. Třeba v lese na Šumavě našli mrtvolu muže. Má na hlavě zvláštní kožní výrůstek, přesto ho nikdo nezná. Pátrá se po něm rok. Záhadný je i příběh z Moravy. Tohoto člověka loni srazil vlak. Zatímco muž má hrob, jméno nikoli.

 

Žena z Pardubic o sebe dbala. Měla stahovací spodní prádlo, sukni, halenku i sako. Není vyloučeno, že jí do vody někdo strčil. Na místo, kde ji našli, mohlo tělo připlavat až z 50 kilometrů vzdáleného Dvora Králové nad Labem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pohřešoval se pět let! Teď byl nalezen živý 10 000 kilometrů od domova. Co celou dobu dělal a jak přežil?

Petr Brzek/ lud TN.cz