Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.4. 2017 10:11
Zázrak v Brně

Veronika se po porodu probrala z kómatu. Už si hraje se synem!

Žena porodila dítě v kómatu
Zdroj: TV Nova
Veronika na fotce s maminkou a její syn (foto z února 2016)

Byl to předvánoční zázrak. Žena v kómatu porodila zdravého synka, ani to ji ale neprobudilo. Asi nikdo už nedoufal, že někdy Veronika své dítě uvidí a obejme. Jenže ta všechny překvapila a probrala se! Teď o jejím uzdravování promluvila lékařka.

Fotka maminky, která v kómatu porodila syna, obletěla Česko. Veronika upadla do kómatu po těžké nehodě a lékaři nedávali moc šancí jí ani dítěti. První zázrak se stal už ve chvíli, kdy žena (za pomoci lékařů) udržela tři měsíce miminko naživu a dokázala ho porodit.

 

Ani to ji ale z kómatu neprobudilo. Potom se ale začaly dít věci! Když matka ucítila své dítě, začala se vracet mezi živé. Po půl roce v kómatu najednou otevřela oči. Teď na neuvěřitelný případ zavzpomínala lékařka Dagmar Seidlová v rozhovoru pro web Fakultní nemocnice Brno.

 

"Na tento fakt existují dva různé pohledy. Jeden, že těhotenství ji tak vyčerpávalo, že se nemohla zlepšovat, a druhý může být úplně opačný - tedy tím, že Veronika byla s dítětem po porodu dále v kontaktu, se začala zlepšovat. Svou roli sehrály jistě obě okolnosti," uvedla doktorka.

 

14

GALERIE: Žena v kómatu porodila dítě

Zdroj: TV Nova

Žena v komatu porodila dítě - 4

Hodnocení:

 

Veronika reagovala na různé podněty, objevila se mimika v obličeji, stiskla ruku. Vše si ale začíná uvědomovat až od června 2016, tedy po necelém roce v kómatu. Dnes je maminka odkázána na invalidní vozík, ani v to ale nikdo nedoufal.

 

 

"Žije v bezbariérovém prostředí domácnosti svých rodičů. Vyžaduje pomoc v základních záležitostech. Co je zásadní - nemá porušený intelekt, komunikuje i telefonicky, trénuje řeč za pomoci logopeda, ale i když denně několik hodin rehabilituje, přetrvávají následky poranění míchy," dodala lékařka.

 

Bezpochyby jde o výjimečný případ, většina pacientů se neprobere, nebo miminko zemře. Veronika se přitom dokonce dokáže i v určité míře starat o své dítě. "Se svým synem je ve stálém kontaktu, mazlí a hraje si s ním, a jak sama říká, dělají pokroky spolu," doplnila Seidlová.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama