Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.11. 2017 15:48
tragická událost

Veroniku (21) srazil řidič a ujel! Matka učinila bolestivé rozhodnutí

Veronika Baďurová
Zdroj: mdcoastdispatch

Jednadvacetiletá Slovenka Veronika vycestovala v létě do USA za prací a už se nikdy nevrátila. Mladou ženu srazil řidič, který od nehody ujel. Její zdrcená rodina se rozhodla, že dá šanci na život jiným lidem.

Během léta zahynulo v zahraničí několik studentů ze Slovenska. Jednou z obětí se stala i Veronika Baďurová, kterou při cestě na kole srazilo auto. Tragická nehoda se stala koncem srpna ve městě Ocean City v americkém státě Maryland.

 

Veronika podlehla vážným zraněním v nemocnici. Řidiče Taylora Brattena (38), který z místa nehody ujel, později zatkli a obvinili z neposkytnutí pomoci a zapříčinění úmrtí. Zadržený muž řídil často pod vlivem drog. V den tragédie údajně vjel do protisměru. Za sebou už měl kriminální minulost.

 

 

Navzdory obrovské tragédii se rodiče Veroniky rozhodli darovat její orgány na transplantaci a zachránit tak alespoň životy jiných lidí. Mladá Slovenka pracovala během léta v rámci programu Work and Travel jako plavčík. Lidé Veroniku popisují jako "neuvěřitelně milé děvče, které se vždy usmívalo".

 

Obyvatelé komunity, ve které byla zaměstnána, její smrt uctili položením květin na záchranářskou židli. Nechyběly ani svíčky a kondolence. 

Veronika Baďurová, památka
Zdroj: mdcoastdispatch.com


Podle Topky.sk odcestovala Veroničina máma po její smrti do Ameriky. Když se jí lékař zeptal, zda mohou darovat její orgány, souhlasila. Vzali její srdce, ledviny a plíce. Nakonec se příbuzní s milovanou dcerou rozloučili na Slovensku.

 

O několik měsíců později dostala rodina dopis od muže z USA, který jim v něm poděkoval za srdce jejich dcery, díky kterému může dále žít.

ham TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama