Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.4. 2017 22:09
žaloba: hrůza za mřížemi

Vězni z Pardubic u soudu! Dělali si ze spoluvězňů sexuální otroky

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Hradci Králové soudí dva vězně, kteří podle obžaloby měli v roce 2015 znásilňovat a vydírat spoluvězně. Verdikt může padnout už v pátek, hrozí jim až 12 let vězení.

Dvojici vězňů Patrika Peštu a Radima Uherka obžaloba viní z toho, že v Pardubické věznici v roce 2015 obtěžovali své spoluvězně. Oběti měly být nejméně dvě.

 

"Nutili je k tomu, aby posluhovali a pak je i sexuálně zneužili," vysvětlil bližší okolnosti případu státní zástupce Jiří Šimek. Mužům nyní za otřesný čin hrozí 12 let vězení, Radim Uherek už si přitom odpykává 16letý trest za obzvlášť brutální kriminální zločiny.

 

 

Na triku má hned několik pokusů o vraždu. Zákon porušoval už v 15 letech. Tehdy se pokusil vyhodit z okna spolužáka a dostal podmínku za vydírání a ublížení na zdraví.

 

O rok později se pokusil na sídlišti v Ostravě ubhodat tři náhodně vybrané děti. S nožem v ruce vyrazil na vražednou výpravu. Proč? Rozešel se s přítelkyní a chtěl si vybít zlost. Cílem přitom měly být i děti.

 

 

Nejprve pobodal čtrnáctiletého chlapce a po pár minutách dalšího, tentokrát devítiletého. Na toho zaútočil na houpačce a zezadu. Zasadil mu celkem dvanáct ran do krku, hrudníku a břicha.

 

 

O chvíli později zaútočil ještě na třináctiletého chlapce. Všichni tři naštěstí útok přežili. Radim Uherek za útoky dostal u soudu devět let vězení.

 

Za předešlé zločiny má být dnes 22ti letý Uherek ve Valdické věznici do roku 2026. Za právě souzené vydírání a znásilnění mu hrozí dalších 12 roků.

Filip Pultar/ lud TN.cz