Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2017 20:28
Požáry ve Francii

Francie bojuje s obřími požáry, o pomoc žádá ostatní státy EU

Zdroj: TV Nova

Nejméně 10 000 lidí bylo nuceno opustit své domovy potom, co vzplály lesy na pobřeží Středozemního moře.

Jižní Evropa se již několik dní potýká s rozsáhlými požáry kvůli extrémnímu suchu. Po Chorvatsku, Itálii a Portugalsku začala problémy pociťovat i Francie. V Provence, nejjižnějším regionu země prý s požáry bojovali už dříve, potvrdily úřady pro portál theguardian.com. Francie proto požádala ostatní země z EU o pomoc.

 

Pro postiženou oblast je vzhledem k turistickému ruchu typický pravidelný - až trojnásobný - přírůstek obyvatel v tomto ročním období. Jeden z nejhorších případů požáru byl hned vedle známé turistické destinace Saint-Tropez. Nebezpečné plameny řádí i na ostrově Korsika.

 

 

Více než 4000 hasičů a vojenských jednotek z různých koutů Francie, s podporou 19 vodních bombardérů v úterý nastoupilo, aby uhasili rychle šířící se oheň, podporovaný silným větrem.

 

Asi třicítka členů záchranných služeb se zranila a nadýchala se škodlivého kouře. Co se týče škod v lesích, tak "shořelo 1800 hektarů na severní Korsice, 800 na jihu Vaucluse, 500 v Croix-Valmer, 400 v Artigues a 300 hektarů ve Varu, v Provence," píše server sudouest.fr.

pch TN.cz