Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2017 22:56
galerie počasí na tři dny

Vichr do Česka přinesl první sníh! Jak bude o víkendu? PŘEDPOVĚĎ

Zdroj: TV Nova

Silný vichr z Německa s sebou ve čtvrtek do České republiky přinesl i první sníh. Ten napadl v Krkonoších, podle meteorologů by mělo sněžit i o víkendu.

Do Česka ve čtvrtek dorazil silný vichr z Německa, který místy dosahoval i rychlosti orkánu (118 km/hod.). Nejsilněji udeřil v Krkonoších, odkud meteorologové hlásí i první sníh. Slabá vrstva pokryla nejvyšší vrchol Sněžky, Výrovku ale i Luční boudu. Dokazují to záběry z kamer.

 

PŘEHLEDNÉ MAPY VĚTRU NAJDETE ZDE!

 

15

GALERIE: Sníh v Krkonoších

Zdroj: ČHMÚ/ Humlnet

Sníh na horách

Hodnocení:

 

Teploty se v noci dostaly pod bod mrazu, vítr na Sněžce odpoledne dosahoval rychlosti i 150 kilometrů v hodině. Právě na nejvyšším vrcholu Česka řádil orkán už ráno. Dopoledne nárazy mírně zeslábly, ale odpoledne znovu zesílily. "Od rána jsme mimo provoz," prohlásil ve čtvrtek ředitel lanové dráhy Jiří Martinec.

 

A foukat a sněžit by podle meteorologů mělo i v následujících dnech. "Sněhové vločky očekáváme do neděle," řekla TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 


Předpověď na víkend:

 

Pátek

Proměnlivá, převážně velká oblačnost, ojediněle během odpoledne od severozápadu na většině území přeháňky, na horách četnější. Nad 1100 m přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout.

 

14

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Předpovědní mapy - 3

Hodnocení:

 

Sobota

Převážně oblačno, místy přeháňky, na horách četnější, zpočátku nad 1200 m smíšené. Večer na severozápadě až  zataženo a později déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C.  Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

 

Neděle

Zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami. Večer postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, večer bude slábnout a měnit se na severozápadní.

 

Silný vichr trápil Česko už od čtvrtečního rána. Podívejte se na reportáž:


 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!

LEDVINY, PLODNOST I POTÍŽE PŘI SEXU: Co riskujete, když podceníte počasí a málo se obléknete?

Ženu zvedl silný vítr, odnesl a praštil s ní o zem. Podívejte se na video!

lud TN.cz