Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2017
děsivý obsah

Svědectví o Modré velrybě: Takhle videa zmanipulují psychiku obětí!

Modrá velryba
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com

Nebezpečná hra Modrá velryba straší už i rodiče v České republice. Hráči plní úkoly, mezi které patří i sledování hrůzných záběrů. První česká oběť hry popsala, o čem videa jsou.

Vzbuď se ve 4.20 a sleduj děsivá videa, která ti kurátor pošle. I tento úkol splnila čtrnáctiletá Dominika z Ústeckého kraje. TN.cz řekla, co snímky, která hráčům zasílá kurátor, obsahují.

 

"Nebyly hororové, ale hodně manipulující s psychikou - že je váš život zbytečný, že tento svět není pro každého. Byly tam i demotivující "citáty", že vaše budoucnost za nic nestojí a podobně. Vnucují, že jsi zbytečný člověk. Hodně to hrálo na psychiku," popsala Dominka, která skončila u třetího kola.

 

 

Dívka se do hry zapojila ze zvědavosti. Nevěděla, že posledním úkolem je sebevražda. Po třetím kole chtěla přestat, ale bylo to velmi těžké. "Kurátor mě nutil pokračovat," řekla. Školačce vyhrožoval a posílal děsivé vzkazy na sociální sítí VKontakte: "Najdu si tě, ublížím ti, zabiju tě!"

 

Pravidla Modré velryby a vysvětlení, v čem je hra nebezpečná, najdete zde.
 

Účet na VKontakte smazala. Dokonce i email, kterým se přihlásila. Zvažuje i zrušení telefonního čísla, obdržela totiž smskou výhružky psané azbukou. Při hře ale komunikovala v angličtině. Celý rozvor s Dominikou najdete zde.

 

Hra je podle odborníků velmi nebezpečná. Radí, aby si nikdo s Modrou velrybou nezačínal. Policie nyní prošetřuje podezřelá úmrtí dětí z posledních měsíců. Přibývá totiž sebevražd teenagerů a mladých lidí, například v okolí Kladna.

 

"Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež," uvedla policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

Podívejte se na reportáž o nebezpečné hře Modrá velryba

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.4. | 12:56 Vojta Také
11
Jak je možné,že děti hru stále hrají,přestože hra organizována není? Internetem ...
17.4. | 14:05 pichav
-11
NAVRHUJI POLITICKOU VERZI !!!! CISTE PRO DUCHODCE !!!! MISTO VERLYBY ANDEL !!!! ...
18.4. | 17:51 Pepa Depo
2
Náhlasit nevhodný komentář
51. úkol - vyhoň si ho do bezvědomí
17.4. | 21:37 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Myslim, ze nikdo krome Trasimiho by tuto hru hrat nemel. To prase napada snad uz i sebe.
17.4. | 19:10 jsemrenca
4
Náhlasit nevhodný komentář
To je teda pěkný,že se tu sekačka chlubí riskováním života. To musí být buď cvok, nebo nevím...
17.4. | 17:28 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Takže s chuti a sveze do toho Češi.
17.4. | 17:27 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Hnup lidu.Nemyslím.Pokud Češi sebezabiji osvezi to ducha sveta.Čím min blbcu tím lépe pro svet a jeho budoucnost.Smrt Čecha me neboli netrapi nerozesmutni.Za to se me hluboce dotýká utrpení lidi.Prasata me nechávají chladným Cechu.
17.4. | 17:07 Anice Sekačka
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Riskla jsem svůj život a zkusila hru Modrá Velryba. To, co se dělo pak vám zmrazí krev! Napsala jsem o tom odstrašující článek. SDÍLEJTE TO DÁL! bit.ly/Modra_Velryba
17.4. | 16:42 bard-lidu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Mám vidění. Tahle hra pochází od Alláha. Takže ji od dnešního dne budou povinně hrát všichni muslimové v Evropě, trasimi taky. Za dva měsíce bude Evropa bez muslimů i bez kurviče kytar.
17.4. | 16:05 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Blbe bílé opice z pralesa jak jinak vechtr- z- Protivína a další ze? Pokud je multikulturalismus zlocin vratte se do pralesa.
17.4. | 14:32 roko-lanek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Hra začala v americe když se začaly polevat studenou vodou a vyzyvali dalšiho aby to splnil.
17.4. | 14:05 pichav
-11
Náhlasit nevhodný komentář
NAVRHUJI POLITICKOU VERZI !!!! CISTE PRO DUCHODCE !!!! MISTO VERLYBY ANDEL !!!! ZELENY !!!! DRAPY TAM KDE MA PERUTE !!!!! CHNAP BABO DEDKU !!!! SE SLOVY BERU TE !!!! JINA SLOVA ANDEL BY NEUMEL !!!! NEBYLO BY TREBA !!!! DUCHODCI UZIRAJ STATU JEN CHLEBA !!!! VID ZAROVKO