Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2017
děsivý obsah

Svědectví o Modré velrybě: Takhle videa zmanipulují psychiku obětí!

Modrá velryba
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com

Nebezpečná hra Modrá velryba straší už i rodiče v České republice. Hráči plní úkoly, mezi které patří i sledování hrůzných záběrů. První česká oběť hry popsala, o čem videa jsou.

Vzbuď se ve 4.20 a sleduj děsivá videa, která ti kurátor pošle. I tento úkol splnila čtrnáctiletá Dominika z Ústeckého kraje. TN.cz řekla, co snímky, která hráčům zasílá kurátor, obsahují.

 

"Nebyly hororové, ale hodně manipulující s psychikou - že je váš život zbytečný, že tento svět není pro každého. Byly tam i demotivující "citáty", že vaše budoucnost za nic nestojí a podobně. Vnucují, že jsi zbytečný člověk. Hodně to hrálo na psychiku," popsala Dominka, která skončila u třetího kola.

 

 

Dívka se do hry zapojila ze zvědavosti. Nevěděla, že posledním úkolem je sebevražda. Po třetím kole chtěla přestat, ale bylo to velmi těžké. "Kurátor mě nutil pokračovat," řekla. Školačce vyhrožoval a posílal děsivé vzkazy na sociální sítí VKontakte: "Najdu si tě, ublížím ti, zabiju tě!"

 

Pravidla Modré velryby a vysvětlení, v čem je hra nebezpečná, najdete zde.
 

Účet na VKontakte smazala. Dokonce i email, kterým se přihlásila. Zvažuje i zrušení telefonního čísla, obdržela totiž smskou výhružky psané azbukou. Při hře ale komunikovala v angličtině. Celý rozvor s Dominikou najdete zde.

 

Hra je podle odborníků velmi nebezpečná. Radí, aby si nikdo s Modrou velrybou nezačínal. Policie nyní prošetřuje podezřelá úmrtí dětí z posledních měsíců. Přibývá totiž sebevražd teenagerů a mladých lidí, například v okolí Kladna.

 

"Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež," uvedla policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

Podívejte se na reportáž o nebezpečné hře Modrá velryba

has TN.cz