Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2017
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Hayden Kennedy a Inge Perkins
Zdroj: Instagram, sidoutwest
Inge zmizela pod lavinou a zemřela, Hayden ztrátu neunesl

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

Hayden Kennedy a jeho přítelkyně Inge Perkinsová z americké Montany milovali hory. Rádi lezli po horách, často se vydávali i na náročné výstupy. Bavilo je také lyžování, ale poslední výlet za sněhem je stál život, píše portál Daily Mail.

 

Pár odjel na víkend lyžovat do hor v Montaně, tam ale spustili lavinu, která Haydena částečně zavalila. Inge zůstala pohřbena pod vrstvou sněhu a mladík se k ní nedokázal dostat. Po dlouhém hledání se vydal pro pomoc, kterou našel až 10 kilometrů daleko.

 

Záchranáři objevili Ingino bezvládné tělo druhý den. Když to Haydenovi oznámili, zhroutil se mu svět. Nedokázal bez ní žít, a tak se rozhodl svůj život ukončit. Spáchal sebevraždu ve chvíli, kdy záchranáři vytahovali Inge zpod sněhu.

 

 

"Hayden lavinu přežil, ale nedokázal se vypořádat se ztrátou života své partnerky. Rozhodl se ukončit i svůj život. Já i jeho matka Julie se zármutkem jeho rozhodnutí respektujeme," uvedl nešťastný otec. Vzkazy a nekrology píší také Haydenovi přátelé i fanoušci - byl uznávaným horolezcem.

epa TN.cz