Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2015 11:10
neskutečná vůle

VIDEO: Pobodaný muž na ulici dokázal zneškodnit atentátníka!

Zdroj: liveleak.com

Neskutečnou odolnost a schopnost zachovat chladnou hlavu v krizové situaci prokázal izraelský voják, kterého přímo na ulici pobodal palestinský atentátník. Voják i přes tři bodné rány na zádech dokázal útočníka s pomocí kolemjdoucího přeprat .

Příslušník hraniční stráže byl vážně pobodán na autobusovém nádraží. Jednalo se o další ze sérií útoků nožem, kterých se v Izraeli v posledních týdnech odehrálo několik desítek. Mladí palestinští radikálové útočí nejčastěji noži či nůžkami na izraelské židy či příslušníky IDF (izraelská armáda).

 

Smutnou ironií zůstává, že si atentátníci mnohdy spletou svůj cíl, nejinak tomu bylo i v tomto případě, protože obětí byl křesťan. Útočníkem byl šestnáciletý Arab z blízké vesnice Galilee. Po brutálním útoku utekl, ale policie jej zatkla asi o dvě hodiny později.

 

 

Napadený už při útoku projevil neuvěřitelnou duchapřítomnost, když ani s několika bodnými ranami v horní části zad nepadl, ale dal se s útočníkem do boje. Za pomoci kolemjdoucího se mu jej nakonec podařilo přemoci a tím si zřejmě zachránil život. Nyní je v nemocnici se středně těžkými zraněními. Policie vyšetřuje motiv útočníka.

jox TN.cz