Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
neskutečné! staví děti na nohy

VIDEO: Čtyřměsíční Evička sama stojí! Tento muž dokáže zázraky

Zdroj: YouTube.com

Obrovskou senzaci vyvolalo ve vědeckých kruzích video čtyřměsíční holčičky, která sama stojí na dlani instruktora plavání. Doposud se mělo za to, že děti v takto nízkém věku nemají dostatečně vyvinuté svaly na to, aby podobný "kousek" zvládly. Islandský expert všechny tyto mýty vyvrací.

Je vůbec možné, aby takhle malá miminka dokázala sama stát? Tuto otázku si kladou světoví experti poté, co se na internetu objevilo video čtyřměsíční Evičky, která vypadá, že to pro ni není vůbec žádný problém.

 

Na nohy ji postavil islandský instruktor plavání Snorri Magnusson, který v kurzech plavání učí děti v tomto věku stát na svých nohou běžně, informuje Daily News.

 

Aby děti dokázaly samy stát, musejí trénovat v průměru každé tři až čtyři dny po dobu 12 týdnů. Pak jsou miminka schopná vydržet na nohách alespoň osm vteřin. Většinou se dětem podaří stát ale i 15 vteřin.

 

 

Obzvlášť experti z Norské univerzity vědy a technologie jsou tímto pokrokem zaskočeni. Nyní řeší otázku, jestli je vhodné děti učit stát dřív, než na to přijdou samy. Podle předního psychologa Hermundura Sigmundssona se ale děti nové pozice učí velmi rychle a lehce si je i zapamatují. "Děti toho dokážou mnohem víc, než si myslíme,“ sdělil. Ani to ale podle profesora neznamená, že v budoucnu budou děti nějak významněji pohybově nadané.
 

lud TN.cz