Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2017 21:01
strašlivá exploze

VIDEO: Děsivý výbuch v brněnské univerzitě natočila kamera!

Zdroj: TV Nova

Ohromný výbuch v areálu Masarykovy univerzity v Brně, při kterém se velmi vážně zranili dva lidé, se podařilo zaznamenat hlídce městské policie. Exploze tlakové lahve zničila několik aut a poškodila vnitroblok univerzity. Pozor, záběry obsahují citlivý materiál, který může být pro někoho nevhodný.

Ve čtvrtek kolem poledne se začal z areálu školy Masarykovy univerzity v Brně. Na místo okamžitě vyrazili policisté, hasiči a záchranáři. Na místo dorazila hlídka strážníků, ti se k hořícímu auto blížili s hasícími přístroji, přes plochu dvora spatřili u hořícího auta dělníka.

 

"Pohyboval se v blízkosti auta, a proto na něj zavolali, aby se okamžitě vzdálil. Několik sekund nato došlo k výbuchu. Jeden člen hlídky se proto vydal do zadní části budovy, kde se mohli nacházet další lidé," popsal dramatické okamžiky těsně po ohlušující explozi policejní mluvčí Jakub Ghanem.

 

Druhý ze strážníků si všiml krvácejícího muže, kterého poranily střepiny na ruce, okamžitě mu proto vyrazil na pomoc a odvedl ho do bezpečí.

 

"Současně strážníci požádali o rychlý příjezd záchrannou službu. Raněnému poskytovali první pomoc až do příjezdu sanitky a do ošetřování se výrazně zapojili i hasiči. Ti na místo dorazili na základě telefonátu vrátné z budovy rektorátu.

 

 

Zakrváceného muže potom převezli zdravotníci do nemocnice společně s dalším raněným nalezeným v objektu," popisuje Ghanem.


POZOR: Video (18+) obsahuje citlivý materiál, který může být nevhodný.

klma TN.cz