Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2016
video chyba systému

POZOR: Iphone a Ipad nadobro zničíte špatným nastavením data

iPhone 6
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Máte iPhone, iPad či iPod? A mysleli jste si, jak dokonalou technologii používáte? Pozor - našla se zajímavá chyba, která dokáže alespoň dočasně odeslat váš přístroj do křemíkového nebe. Stačí nastavit určité datum a telefon nebo tablet už nerozchodíte...

Telefony nebo tablety značky Apple platily vždy za špičku. Spolehlivé, bezpečné, funkční, přívětivé. Ale i mistr tesař se utne. Vývojářům unikla zajímavá chyba, kterou odhalili až uživatelé. Předem upozorňujeme - raději to nezkoušejte! Vašemu telefonu už nebude pomoci, nerozchodíte ho a budete muset do servisu. Stačí k tomu úplná banalita - nastavit určité datum.

 

Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči o tom, že prosté nastavení data může zcela zablokovat váš mobil iPhone, tablet iPad či přehrávač iPod, podívejte se na video ZDE odvážnějších uživatelů, kteří se obětovali a přístroj si zablokovali.

 

 

Uživateli stačí jediné - na přístroji nastavit datum 1. ledna 1970. Je prakticky vyloučeno, aby se taková "nehoda" stala omylem. Abyste takové datum nastavili, musíte poměrně dlouho skrolovat mezi roky. A také samozřejmě vypnout automatické nastavení času. Na videu je vidět, že proces musíte navíc dvakrát nebo třikrát opakovat.

 

Pak se ovšem nestačíte divit. Stačí telefon vypnout nebo restartovat a už ho neoživíte. Celá věc je o to horší, že nepomohou ani běžné metody jako je přeinstalování softwaru. Stále dokola se bude opakovat jediná věc - telefon se nenastartuje. Zasekne se v režimu startování a na monitoru uvidíte jen obvyklé jablíčko.

 

 

Jde zjevně o chybu, kterou vývojáři někde udělali v poslední době. Problém se totiž týká jen novějších produktů Applu. Jde o zařízení se systémem iOS 8 (nebo vyšším), ve kterých jsou 64bitové procesory. U telefonů jde o řady iPhone5s nebo novější modely.

 

Není úplně jasné, proč se problém objevuje. Uživatelé se o tom dohadují na internetu, ale příčinu spolehlivě neodhalili. Jeden z nich nabízí vysvětlení, podle kterého to souvisí s nastavováním časových pásem. Vnitřní hodiny systému se podle něj nastaví na hodnotu pod nulou. A tahle chyba tak zaměstná systém, že se už nevzpamatuje. Stane-li se vám to, vyhledejte pomoc v servisu nebo přístroj prostě reklamujte.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENÉ! Holčička usnula s iPhonem. Pak se stalo něco, na co už nikdy nezapomene!

ŠOK! Co vývojáři Applu vynechali u iPhone 7? Za to jim asi nikdo nepoděkuje

tn.cz / gar