Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2018
drsné záběry

VIDEO: Kamion osobní auto minul jen těsně, policie našla řidiče

Zdroj: TV Nova

Policisté dopadli řidiče kamionu, který na Chebsku při riskantním předjíždění ohrozil řidičku osobního auta. Ta na poslední chvíli dokázala zabránit dopravní nehodě, která mohla mít velmi vážné následky.

Průběh nebezpečné situace natočila palubní kamera, kterou měla řidička ve voze. Stalo se to koncem února. Ale případ žena oznámila policistům až po několika dnech 6. března.

 

Na obchvatu Chebu začal řidič kamionu předjíždět. Manévr provedl v odbočovacím pruhu, kde se to nesmí. V protisměru navíc jela auta. Řidička osobního auta stačila rychle zabrzdit a odbočit doprava. Kamion ji jen těsně minul.

 

Policistům po shlédnutí videa bylo hned jasné, že se řidič dopustil dopravního přestupku. Začali po něm proto pátrat. Znali registrační značku kamionu, zjistili, kdo ho vlastní. Po podání výzvy firma policii sdělila, kdo seděl onoho dne za volantem. To dokázala koneckonců i kniha jízd. Jednalo se o čtyřicetiletého profesionálního řidiče.

 

 

"Věc jsme pro podezření ze spáchání přestupku oznámili příslušnému orgánu k projednání," potvrdil mluvčí policie Michal Žáček.

 

Trest řidiče, který svým manévrem ohrozil řidičku osobního auta i další řidiče na silnici, určitě nemine. Hrozí mu zákaz řízení a pokuta, která se může vyšplhat až na 10 tisíc korun.
 

klma tn.cz / TV Nova
Reklama