Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 12:05
Nehoda ve Stockholmu

VIDEO: Kradenou dodávkou chtěl zabít taxikáře! Od nehody ujel

Zdroj: APTN / ENEX

Pravděpodobně kradenou dodávkou vrazil muž ve Stockholmu úmyslně do vozu taxislužby. Podle policie šlo o pokus o vraždu, informovala agentura AP. Pachatel z místa činu ujel a podle švédských médií poničil několik dalších vozidel.

Taxikář byl podle policie při incidentu zraněn. Policie po pachateli pátrá i s pomocí vrtulníku. Na místo incidentu byly kromě policistů vysláni také hasiči a zdravotníci.

 

"Vyšetřujeme to jako pokus o vraždu, protože řidič dodávky mohl mít ten úmysl," řekl AP policejní mluvčí Anders Bryngelsson. O teroristický útok podle něj nešlo.

 

Deník Aftonbladet informoval, že dodávka byla ukradena kurýrní službě Tjuvgods.se sídlící jižně od Stockholmu. Očitý svědek Per Sturesson listu řekl, že měl pocit, že se řidič jen snaží vyvolat paniku. Nejdříve prý vyskočil z dodávky, jako by se chtěl podívat, co způsobil, ale pak spěšně ujel.

 

 

 

Dnešní incident se odehrál zhruba dva měsíce po teroristickém útoku, při němž atentátník s kradeným nákladním vozem v centru Stockholmu vjel do lidí; pět osob zabil a 14 zranil.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

13.6. | 13:58 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
☝ DOPORUCUJI ZRUSIT mhd !!! STALE !!! A PAKA PAK PREDTIM ANI POTOM !!!!! NECHTEJI MNE POSLECHNOUT !!! A PONECHAT MAXIMALNE JEN TAXIKARE !!!! TI SE RYCHLIM SPORTRIDICUM ASPON TOLIK DO CESTY NEPLETOU !!!! A JE PRES NE CELKEM VIDET !!!! NAROZDIL O VELKYCH KRABICEK !!!! I SIRKY JSOU LEPSI V MALEM !!!! ☝
13.6. | 13:03 Petr Kelenda
4
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně si myslím,že až se něco stane i tady tak budou mlžit,že jde o čin blázna.V žádném případě nejde o teroristu.Chovanec nepřizná pravdu ani na mučidlech!Taky lhal,že tu není žádný uprchlík a pak jela zásahovka řešit zabarikádované uprchlíky.Bylo jich tam v areálu 59 kousků.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme