Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2018
dramatické záběry

VIDEO: Muži se v metru zastavilo srdce, šlo o každou vteřinu

Zdroj: Městská policie Praha

Díky výborné spolupráci občanů a záchranných složek se podařilo zachránit život muži, kterému se zastavilo srdce ve stanici metra Muzeum. Strážníci při oživování použili automatizovaný defibrilátor. Zmatený muž ale po obnovení srdeční činnosti nechtěl spolupracovat. Policisté ho museli doprovodit až do nemocnice. Celý zásah zachytila kamera jednoho ze strážníků.

Ve čtvrtek večer šlo při záchraně muže, který zkolaboval ve stanici metra Muzeum v Praze o každou vteřinu. Na záběrech, které zveřejnila Městská polici hlavního města Prahy je vidět, jak muž zničehonic padne bezvládně k zemi.

 

Toho si naštěstí všimli další lidé, kteří stáli okolo a okamžitě začali s oživováním a zavolali pomoc. Na místo okamžitě vyrazili strážníci městské policie s automatizovaným defibrilátorem.

 

 

 "Na nástupišti již muži poskytovali první pomoc mladík a žena, kteří prováděli nepřímou masáž srdce. Strážníci muži připevnili defibrilátor, který ihned doporučil výboj. Po dalším elektrickém výboji došlo k obnovení srdeční činnosti a muž začal sám dýchat. Na místo se vzápětí dostavili záchranáři," potvrzuje městská policie na sociálních sítích.

 

Muž vzápětí nabyl vědomí, byl ale zmatený a odmítal se záchranáři spolupracovat. Odstraňoval si z těla elektrody a snažil se vytáhnout si zavedenou kanylu. Hlídka musela muže znehybnit a pomoci záchranářům s transportem do sanitky.

 

 

"Záchranná služba následně za asistence strážníků pacienta převezla k ošetření do jedné z pražských nemocnic," doplňuje zpráva policistů.
 

klma TN.cz
Reklama