Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2016 21:04
somálský incident

VÝBUCH V LETADLE: Dírou v trupu vyletěl hořící člověk! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Drsný zážitek si odnesli z krátkého letu cestující v somálském Mogadišu. Minutu po startu v letadle patrně vybuchla bomba a prorazila trup. Letadlo pak přesto přistálo. Video zachycuje dramatické okamžiky na palubě...

Co bylo příčinou nehody je stále poměrně nejasné. Jisté je, že včera krátce po startu letounu Airbus A321 v Mogadišu cosi na palubě vybuchlo a prorazilo poměrně velkou díru do trupu. Nasvědčují tomu i záběry místa poškození - plášť trupu je výrazně ohnutý směrem ven z letadla. Je tedy málo pravděpodobné, že by šlo například o zásah rakety.

 

Jeden cestující, který seděl přímo v místě, kde došlo k explozi, údajně zemřel. Dva další byli zraněni. Server Goobjoog News přinesl svědectví lidí na zemi, kteří viděli pád "hrozně spáleného těla" z prolétajícího letadla.

 

 

Na palubě se mezitím cestující strachovali o život. "Když bylo letadlo ve vzduchu několik minut, slyšeli jsme hlasitou ránu a po dobu několika sekund jsme neviděli nic než kouř. Když se viditelnost vrátila, uvědomili jsme si, že nám chybí kus trupu," řekl jeden z cestujících, Awale Kullane, náměstek stálého zástupce Somálska v OSN.

 

15

GALERIE: Letadlo somálských aerolinií Daallo, přistálo pět minut po vzlétnutí z letiště s dírou v boku

Zdroj: Profimedia

Letadlo somálských aerolinií Daallo, přistálo pět minut po vzlétnutí z letiště s dírou v boku - 1

Hodnocení:

 

Letecká společnost Daallo Airlines potvrdila, že při výbuchu byli zraněni i dva lidé. O mrtvém však její zástupci nehovořili. Cestující se pak přesunuli dál od díry do zadní části letadla. Z přihrádek samozřejmě vypadly i dýchací masky, které si cestující nasadili. Video je zachycuje - alespoň zdánlivě - poměrně klidné a spořádaně čekající, než se Airbus vrátí zpět na zem. Mezitím se skrze díru prohání s ohromným hlukem vítr zvenku...

 

 

Daallo Airlines je somálská letecká společnost, která létá především v oblasti Afrického rohu a na Středním východě. Incident úřady vyšetřují.

 

tn.cz / gar
Reklama