Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2017 21:26
matka z Brna

VIDEO: Opilá žena nedokázala ani stát. Kočárek s dítětem byl opora

Zdroj: Městská policie Brno

Další otřesný případ namol opilé matky s kojencem v kočárku odhalili strážníci v Brně. Žena nedokázala ani stát a kočárek používala jako oporu. Nadýchala přes dvě promile. Dítě skončilo v rukou sociálních pracovníků.

Svým očím nevěřili strážníci, kteří v úterý v centru Brna přistihli opilou matku s ročním kojencem v kočárku. Hlídka si všimla vrávoravé chůze žena a rozhodla se ji zkontrolovat. Chování ženy a její další zjevné projevy potvrzovaly, že je namol opilá.

 

 

"Když ji zastavili, z dechu i ze způsobu jejího vyjadřování bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu, což vzápětí také přiznala. Na dotazy hlídky městské policie odpovídala velmi zmateně, a ačkoli o tom vůbec nebyla řeč, podotkla mimo jiné, že zaplatila nájem a Brno zná už dlouho," uvedla Petra Kubišová z tiskového oddělení městské policie v Brně.

 

 

Opilá žena se nejprve strážníky snažila přesvědčit, že měla jen jedno pivo. Za chvíli už mluvila o třech. "Její vrávoravé pohyby, na něž strážníci pohotově zareagovali a ženu zachytili, aby nespadla, předznamenaly i výsledek dechové zkoušky. Matka ji zvládla až na druhý pokus a přístroj při ní opakovaně ukázal hodnotu nad dvě promile alkoholu v dechu," dodala Petra Kubišová.

 

 

Bylo jasné, že třiatřicetiletá žena se o dítě nedokáže postarat. Strážníci ji proto předali republikové policii a pro dítě si přijeli sociální pracovníci. Případem se policie nadále zabývá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nemilé prvenství: Česká mládež holduje alkoholu a kouření nejvíce v Evropě
Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?

tn.cz / gar
Reklama