Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2017 11:09
video horké chvilky

VIDEO: Pasažéři zažili velmi tvrdé přistání, letadlu se zlomilo kolo

Havárie malého letadla na letišti Schiphol v Amsterdamu
Zdroj: Profimedia

Horké chvilky si zažilo 59 lidí na palubě menšího dopravního letadla, kterému se při přistání na letišti Schiphol v prudkém větru zlomilo zařízení držící kolo. Podle vyjádření letiště se při nehodě nikdo nezranil a další lety mohly brzy pokračovat.

Nehoda se stala ve čtvrtek pozdě odpoledne na frekventovaném letišti Schiphol v Amsterdamu. Podle portálu NLTimes dosahovaly ve čtvrtek nárazy větru až 130 kilometrů v hodině.

 

Letadlo společnosti FlyBe ze Skotska v silném větru velmi zprudka dosedlo, díky čemuž se mu poškodilo jedno z kol. Na záběrech je vidět, jak pilot v nárazovém větru těsně před přistáním letadlo rovná, těsně před dosednutím ho ale vítr výrazně stočí na pravou stranu.

 

Po dosednutí zkolabuje kolo zpátky do systému, letadlo tak přistává na zbytcích celého systému. Na záběrech z letadla je vidět vrtuli, která brousí přistávací plochu.

 

 

"Přistávací zařízení letadla společnosti FlyBe zkolabovalo během dosednutí na plochu. Všichni pasažéři jsou nyní převáženi autobusem na terminál," stojí v prohlášení letiště na sociální síti. Během drsného dosednutí se naštěstí nikdo nezranil.

  

Havárie při přistání v Schiphol při letu BE1284 z Edingurghu do Amsterdamu.

 

 

Velká část lidí kvůli bouři Doris přesunula cestu až na páteční den, lze tedy očekávat zdržení na terminálu, varuje letiště.
 

klma TN.cz