Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 10. 2017
Světový unikát

VIDEO: Potápěči v Liberci udělali rekord. Ve věži jich bylo 258

Zdroj: TV Nova

V Liberci byl v sobotu překonán český a pravděpodobně i světový rekord v počtu lidí v potápěčské věži. 258 potápěčů se v jediném okamžiku namačkalo do osmi a půl metrové tréninkové věže ponořené v tamním bazénu.

Ti nejzkušenější se potopili až na samé dno do osmi a půl metrové hloubky. "Ti účastníci toho rekordu, kteří se nacházejí v tom nejnižším dně, mají zhoršené prostory, to znamená, že na ně může působit trošku klaustrofobie," řekl TV Nova spolupořadatel Jaroslav Kočárek.

 

Potápěčů se sešlo několik generací. Od těch nejmenších, jejichž láhev se vzduchem byla málem větší než oni, až po zasloužilé harcovníky, kteří se ani ve věku 82 let nebojí velké výzvy.

 

"Já jsem Oskar Skála, jsem nejmladší potápěč a budu tam taky," pochlubil se TV Nova jeden z nejmladších účastníků.

 

 

Aby byl rekord uznán museli všichni vydržet pod vodou minimálně minutu. Ti, kteří byli nejhlouběji ale čekali na ostatní a tak na dně strávili téměř hodinu a půl. Muži i ženy v neoprenech dorazili z celé republiky a také z Polska. Nakonec jich bylo 258 a stejné množství kubíků vzduchu také vydýchali.

 

Překonali dva roky starý rekord z téhož bazénu. Víc lidí už se do věže ale těžko vejde a tak ten dnešní rekord zřejmě vydrží.

vbo TN.cz