Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2017 21:47
Protesty v USA

VIDEO: Rvačka kvůli Trumpovi! Demonstranti se servali do krve

Zdroj: TV Nova

Na několika místech ve Spojených státech demonstrovaly stovky lidí na podporu prezidenta Trumpa, ale i jeho odpůrci. V kalifornském Berkeley se nepřátelské skupiny střetly, skončilo to rvačkou a desítkou zadržených.

Stovky Američanů vyšly v sobotu do ulic podpořit prezidenta Donalda Trumpa v rámci akce "March 4 Trump". V několika městech ale demonstrovali také Trumpovi odpůrci, protesty se ale ve většině případů obešly bez násilí.

 

Jinak tomu bylo v kalifornském Berkeley, kde na sebe nejdříve oba tábory pokřikovaly různá hesla. "Postavme zeď," znělo od Trumpových příznivců. "Žádný rasismus a fašismus v Americe" křičela druhá strana, píše portál rt.com.

 

 

Vše vyvrcholilo střetem znepřátelených skupin. Někteří demonstranti k tomu byli přímo vybaveni, na hlavách měli helmy a na obličeji nasazené plynové masky nebo ochranné brýle. To aby se chránili před slzným sprejem a kouřovými granáty.

 

 

Desítky lidí se také popraly. Došlo na strkání, kopání i pěstní souboje. Prezidentovy fanoušky a odpůrce nakonec museli oddělit policejní těžkooděnci. Policie zadržela asi desítku lidí, záchranáři ošetřili dva zraněné.

 

 

Další protesty se uskutečnily ve státech Arizona, Texas, Virginie nebo Pennsylvánie. Americkou společnost polarizoval protiimigrační dekret, který Trump vydal. Pro jednu stranu jde o ochranu země, pro druhou o diskriminaci a uzavření před světem.

epa TN.cz