Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2016
dojemné gesto

VIDEO: Takhle Ukrajina vyprovází své mrtvé hrdiny! Slzy neudržíte

Zdroj: facebook.com

Citově mimořádně silné video z Ukrajiny se objevilo na sociálních sítích. Jde o záznam převozu ostatků zabitého ukrajinského vojáka domů. Na smutnou poslední cestu ho dojemně vyprovodily tisíce lidí...

To video skutečně vhání slzy do očí. Nemusíte zabitého vojáka ani znát - stejně jako ho osobně neznali ani lidé, kteří mu vzdávají poslední hold. Ukrajinci opravdu umí uctít a vyprovodit své hrdiny.

 

Mrtvým je pětatřicetiletý seržant 21. pěšího praporu Vitali Krutofost, v civilu absolvent filozofické a teologické fakulty. Do války s Rusy a separatisty z východu Ukrajiny byl povolán loni. Jeho jednotka byla nasazena v Mariupolu v Doněcké oblasti. Vitali zemřel ráno 23. května 2016 v Donětském kraji. Jeho vůz byl zasažen palbou a Vitali byl na místě mrtvý.

 

 

O týden později se v jeho rodném kraji konal pohřeb. Převoz těla se ale stal mimořádnou událostí pro celou Ukrajinu a změnil se v ohromnou demonstraci vlastenectví Ukrajinců. Po celé trase o délce mnoha kilometrů čekali tiše lidé, aby se s Vitaliem mohli rozloučit.

 

Kamera v pohřebním průvodu aut zachytila neuvěřitelnou a dojemnou sílu těch okamžiků. Tisíce lidí lemují cestu, tiše stojí, poklekají, modlí se nebo pláčou a pod kola aut házejí květiny. Slzám se ubrání jen málokdo.

 

 

Nakonec vojáci, kteří s Vitalim sloužili, odnesou jeho rakev z auta do jeho domu. Vitali Krutofost byl pohřben ve své rodné vesnici. Vyprovodit ho byli všichni.

 

Rusko už dva roky válčí s Ukrajinou. Ta byla napadena jeho vojáky, kteří obsadili Krym a odtrhli ho od zbytku země. Ačkoli Rusko stupňovalo tlak i v dalších regionech na východě Ukrajiny, podobný výraznější úspěch se už Vladimiru Putinovi nepovedl. Válka s Rusy na východě země zamrzla v trvalém konfliktu. A v něm se stále umírá...

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Strachy nebudete dýchat: Dívka v místě krvavé bitvy natočila duchy vojáků

Přežila Osvětim, teď šokovala svět. Také byste dokázali obejmout vraha své rodiny?

tn.cz / David Garkisch

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.6. | 16:19 josefvyskoc
27
kazda valka je kvuli mamonu bohatejch a nenazranejch deviantnich ...
10.6. | 21:38 Karel Marek
-2
Overale, podle tvojí logiky se stejným způsobem oddělily Sudety. Na největší ...
10.6. | 22:40 sasha-dunja
9
Náhlasit nevhodný komentář
Já pocházím z Ukrajiny a vím že Rusko vždycky zavdalo Ukrajině bolest a utrpení, ato jak umělý hladomor tak válku rudých z upa tak komunismus, téť okupací. Česko zažilo v 68 a neopustí nikdy, pochopte jakou maj Ukrajinci v duši bolest . Samozřejmě že politici za to můžou.
10.6. | 22:34 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Krym vždy Rusku patřil a potom byl jen administrativně převeden od jedné Sovětské socialistické republiky k druhé v rámci Sovětského Svazu! Potom Rusko nechalo Ukrajinu odejít, díky neschopnosti ožraly Jelcina, který uměl jen kývat USA, i s Krymem, kde bylo skoro 90% obyvatel Rusové!!!
10.6. | 22:27 overal
9
Náhlasit nevhodný komentář
Marku, jako obvykle se snažíte deformovat dějiny vyseknutím krátkého bez předchozích souvislostí nesmyslného úseku dějin! Před přístupem Hitlera k moci se mluvilo česky i německy od Teplic do Drážďan včetně! Nejdříve byli vyhnáni Češi z Německa, aniž byli recipročně vyhnáni Němci z Čech!
10.6. | 21:38 Karel Marek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Overale, podle tvojí logiky se stejným způsobem oddělily Sudety. Na největší části bylo přes 50% Němců. Rozumím, že patříš mezi ty, co s tím souhlasí. Ono to totiž bylo opravdu velmi podobné. Mimochodem dnes je toto území faktickým součástí Ruska. Minimálně už měnovou unií, rublem
10.6. | 19:00 Pepa Depo
0
Náhlasit nevhodný komentář
Slzy jsem udržel !
10.6. | 18:31 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ukradeny Trotle je ještě něco horší, být přinucen bojovat za zájmy tvého zotročitele a zemřít za něj!
10.6. | 18:27 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud by Rusko začalo skutečně válčit s Ukrajinou, tak by Ukrajina přestala do týdne existovat! Co se týká Krymu, tak ten se oddělil a základě nejdemokratičtějšího možného postupu na základě referenda! Jak vypadá násilné odtržení části území na základě politicky motivované agrese vidíme na Kosovu!
10.6. | 17:03 jaqykmy-takmyqy
2
Náhlasit nevhodný komentář
Z toho roním koňské slzy
10.6. | 16:19 josefvyskoc
27
Náhlasit nevhodný komentář
kazda valka je kvuli mamonu bohatejch a nenazranejch deviantnich "politiku"...odnesou to VZDY obycejni ,nevinni lide ...
10.6. | 16:13 hajnej53
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ale ale, co to Donětsko ? To je ale hanba!!