Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.6. 2018 06:10
extrémní srážky

VIDEO: Záplavy, přívalový déšť i bílé závěje trápí jih Evropy!

Zdroj: Enex

Českou republiku trápí sucho, které na mnoha místech střídají přívalové deště. Situace je ale poměrně extrémní napříč celou Evropou. I velká evropská města se musí v posledních dnech potýkat zejména se záplavami, meteorologové hlásí také tornáda, silná krupobití ale i velmi vysoké teploty.

Velkou část České republiky stále trápí sucho, některé evropské státy se ale v posledních dnech potýkají s bleskovými povodněmi. Objevují se i další extrémy v podobě masivních krupobití i extrémních teplot.

 

Situace byla velmi náročná například v bulharské Sofii, kde přívalový déšť již před dvěma dny plnil ulice, domy i sklepy. Sociální sítě okamžitě zaplnily záběry valící se vody a lidé potvrzují, že ještě zdaleka není všemu konec, silné deště totiž udeřily i včera.

 

 

S bleskovými záplavami se muselo vypořádat také například Řecko, velká voda nešetřila ani hlavní město Atény.

 

Značné škody po silných přívalových deštích hlásí také Itálie, podle portálu Sever Weather Europe přívalovým dešťům čelí zejména Sicílie, několika lidem se podařilo zaznamenat vodní smršť.

 

 

I ve středu podle Italia Live Meteo hrozily přívalové deště na Sicílii, v Kalábrii, v Basilicatě, Apulii a také na Sardinii.

 

Portugalsko se potýká s velmi vysokými teplotami, které podle portálu Meteociel přesahují i 40 °C.

 

 

V Srbsku zase překvapilo obyvatele města Užice silné krupobití, po němž zůstaly na ulicích doslova bílé závěje.

 

 

I když na Pyrenejském ostrově budou teploty pravděpodobně stále dost vysoké, střední Evropa očekává v pátek výrazné ochlazení kvůli proudění studeného vzduchu od severozápadu.


 

klma TN.cz
Reklama