Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 12:14
zranil manželku

Výbuch v Praze: Vietnamci hrozí za bombu v autě 20 let vězení!

Zdroj: TV Nova

Chtěl postrašit svou ženu, místo toho ji málem zabil. Za nastraženou bombu v autě, která loni v dubnu mohla zranit kromě ženy i všechny osoby v bezprostřední blízkosti automobilu, hrozí Vietnamci odnětí svobody až na 20 let. Kriminalisté podali návrh na obžalobu minulý týden, případ nyní přistál na stole Státního zastupitelství v Praze.

Nedovolené ozbrojování, obecné ohrožení, pokus vraždy. Všem těmto obviněním nyní čelí podle policejního mluvčího Jana Daňka Vietnamec (56), který loni v dubnu nastražil do automobilu na sídlišti v Horních Měcholupech bombu. Ta těžce zranila jeho o čtrnáct let mladší manželku.

 

Policisté se dlouho domnívali, že otřesný čin je motivovaný konkurenčími boji ve vietnamské komunitě. Až později se ukázalo, že výbušninu do automobilu nastražil manžel oběti.

 

 

Vietnamec se přiznal, že jejich dlouholeté manželství velmi skřípalo. Bomba prý ale rozhodně neměla ženu zabít. "Výbušninu sestavil z dostupných surovin, naučil se to ještě na základní škole ve Vietnamu. Svoji ženu chtěl údajně postrašit,“ uvedl krátce po dopadení pachatele loni v květnu šéf pražské mordparty Josef Mareš.

 

Muži nyní za hloupý a nebzpečný vtípek hrozí odnětí svobody až na 20 let. "Kriminalisté ukončili vyšetřování a návrh na obžalobu předali na Státní zastupitelství," potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk. O případné obžalobě by se mělo rozhodnout do měsíce.

lud TN.cz