Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.7. 2017 12:54
demonstrace "Vítejte v pekle"

Levičáci se chystají na summit G20. Shořelo 10 aut porsche

Zdroj: APTN

Deset aut značky porsche shořelo v noci na čtvrtek v prostorách Porsche Center v Hamburku. Podle policie se nedá vyloučit souvislost s nadcházejícím summitem G20. Škoda na majetku zatím není přesně známa.

Den před zahájením summitu G20 našli ve čtvrtek ráno majitelé prodejny Porsche deset shořelých aut. Po pachateli však není ani stopa. I když má policie podezření v souvislost se summitem G20, nelze to jednoznačně určit.

 

„Musíme vycházet ze žhářství, souvislost se summitem G20 je nasnadě, ale musí být nejdříve prokázána,“ uvedl prohlášení šefa hamburské policie Ralfa Martina Meyera německý portál Abendzeitung

 

V Hamburku jsou většinou noci klidné. Teď však město čekají demonstrace levicových aktivistů, na které bude směřována pozornost. Demonstrace nese název “Vítejte v pekle“ a její organizátoři se netají tím, že nemají problém s výtržnostmi. Očekává se, že se páteční demonstrace zúčastní na 10 tisíc lidí.

 

Anarchisté zapálili 10 aut porsche před summitem G20 v Hamburku
Zdroj: ČTK

 

Vedoucí představitelé skupiny G20 se ve dnech 7. a 8. července sejdou v Hamburku a budou diskutovat o nejdůležitějších otázkách hospodářské, finanční, obchodní a rozvojové politiky. Dále se také budou zabývat migračními a uprchlickými toky. Klíčová témata představili předseda Evropské rady Donald Tusk a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

sim TN.cz