Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.11. 2016 15:47
MasterChef 2016

Druhá řada soutěže MasterChef má vítěze! Triumf si připsal Jiří!

Jiří Halamka - vítěz MasterChef
Zdroj: TV Nova
Jiří - vítěz soutěže MasterChef 2016

Druhou řadu klání nejlepších amatérských kuchařů vyhrál čtyřiadvacetiletý Jiří Halamka ze Stěžer u Hradce Králové. Ve finále porazil pětatřicetiletou Lucii Mickovou z Jesenice u Prahy. Oba finalisté předvedli úchvatné výkony! Do třetí řady soutěže MasterChef se můžete přihlásit už nyní.

Dva nejlepší kuchaře přišli podpořit ostatní finalisté soutěže Masterchef, kteří vypadli v předchozích kolech. Většina z nich se netajila, že by úspěch přála spíše Jiřímu. Kromě nich sledovali snažení Jiřího a Lucky z balkónu také jejich nejbližší.

 

Finalisté soutěže měli za úkol ohromit porotu složenou z profesionálních kuchařů Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Miroslava Kaliny perfektním tříchodovým menu složeným z předkrmu, hlavního chodu a z desertu. Kromě toho, že všechny ingredience, na jejichž výběr z velkého skladu měli soutěžící 10 minut, měly přirozeně ladit, menu mělo také reflektovat samotné soutěžící. Na přípravu každého chodu měli soutěžící hodinu.


126

GALERIE: Finále MasterChef Česko

Zdroj: TV Nova

Finálový díl MasterChef Česko - 1

Hodnocení:


 

Coby předkrm připravil Jiří jehněčí brzlík v tymiánové strouhance, pitipanu z brambor a jablek a vaječný žloutek. Předkrm dochutil křenem a hrubozrnnou hořčicí. Lucka se rozhodla do posledního menu v soutěži zakomponovat něco, s čím do soutěže přišla, tedy chobotnici. Tu připravila se středomořskou zeleninou, křepelčím vajíčkem a chili.

 

 

Lucka coby hlavní chod uvařila porotcům jedno z jídel, které jí zachutnala na společné večeři s manželem - telecí líčka na kořenové zelenině a červeném víně s polentou. Jiří vsadil na dančí hřbet, pastiňákové pyré, pečený pastiňák a pastiňákové chipsy. Vše dochutil omáčkou z kardamonu.

 

Že je souboj velmi vyrovnaný, naznačil divákům po ochutnání obou jídel porotce Marek Raditsch. "V předkrmu si lépe vedla Lucka. Prezentací a chutí mě ale u hlavního chodu velmi mile překvapil Jiří," řekl Raditsch, zatímco ostatní porotci souhlasně přikyvovali.

 

Zbýval už jen dezert, poslední jídlo, které na finálovou dvojici čekalo. Lucka si připravila ricottomandlové knedlíčky s ovocným coulis a vanilkovým krémem. Jiří vsadil na "chlapský dezert", jak jeho recept ohodnotila porota. Připravil pěnu z kozího jogurtu, mascarpone, pyré z řepy a ostružin, sušenku z kakaového a světlého těsta a svůj dezert dozdobil čokoládou.

 

 

Porotci pochválili obě finálová menu. Vítězem nakonec zvolili čtyřiadvacetiletého Jiřího. Ten vyhrál půl milionu korun, možnost spolupracovat na vydání kuchařky a titul českého MasterChefa.

 

Pokud si myslíte, že byste mohli být MasterChefem i vy, můžete se už nyní přihlásit do populární kuchařské soutěže. Přihlašovací formulář naleznete ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Exkluzivní rozhovor s vítězem MasterChefa! Jak to má Jiří ve skutečnosti s dívkami?

Prohrávat neumím! řekl Jirka v MasterChef Česko a zvítězil. A komu jste fandili vy?

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.11. | 23:49 Zrzavá Renda
29
Vyhrál ten, který už jednou vypadl. Divná pravidla
23.11. | 23:21 bimbi20
-17
Moc jsem mu fandila, od začátku této reality show, to byl můj ňuňánek a ...
25.11. | 07:46 Leoš Bednař
1
Náhlasit nevhodný komentář
JIŘÍ byl šikovný kluk to beze sporu ale co nechápu byla ta až nenávist k Lucce. Vždyť nedělala nic jiného co dnešní doba chce byla dravá kreativní šikovná akorád to s tou sbazivosti prehanela ale určitě nebyla horší než ostatní.
24.11. | 10:56 nikulita
1
Náhlasit nevhodný komentář
Souhlasim s Pundrem/Pundrou
24.11. | 10:55 lenka nováková
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jo a to její olizování prstů, za to měla vyletět hned..taková prasárna..
24.11. | 10:54 lenka nováková
2
Náhlasit nevhodný komentář
Lucie byla mrcha, která se snažila celou dobu za každou cenu dojmout porotu a oni jí to baštili, vše se jí vrátilo i s úroky.Jen ty její zalykací proslovy se slzami na kraji, patří jí to ...Ten kluk si to zasloužil, jídla vypadala úžasně a s chutí bych si je dala ...
24.11. | 10:41 Petr Pundr
3
Náhlasit nevhodný komentář
Vyhrál opravdu ten nejlepší,a to že před tím vypadl ,na tom nic nemění ! Lucka měla vypadnout hned 2 x,ale Radish ji zachránil "divnou" žlutou kartou.Oproti arogantní a namyšlené Lucce působí Jiří velice skromným dojmem,proto měl tolik příznivců a proto taky vyhrál!
24.11. | 06:31 dagu69
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Prali jsme to Lucce, skoda. ((( Lucko bylas nejlepsi!!
23.11. | 23:49 Zrzavá Renda
29
Náhlasit nevhodný komentář
Vyhrál ten, který už jednou vypadl. Divná pravidla
23.11. | 23:21 bimbi20
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Moc jsem mu fandila, od začátku této reality show, to byl můj ňuňánek a miláček. Ta Lucina byla arogantní, zlá, rozkazovačná, prostě bych si o ní neopřela ani napichovák na buřty. A milovala moc svého manžela. Láska je krásná věc. Pan Havel také podporoval lásku. Láska zvítězila nad lží a nenávistí.
23.11. | 23:19 nikulita
7
Náhlasit nevhodný komentář
Je to super...fandila jsem mu.a diky bohu ze tu pipinu Lucku porazil !