Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2017 13:38

Česko žaluje EU, ministrům se nelíbí omezování držení zbraní

Milan Chovanec s opakovačkou Winchester
Zdroj: YouTube.com

Česko podá do poloviny srpna žalobu na evropskou směrnici o zbraních, rozhodla dnes vláda. Normu považuje za diskriminační, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec.

Česko bude požadovat neplatnost směrnice, protože podle Chovance zavádí nepřiměřená a nepraktická opatření pro držitele zbraní. V žalobě bude tvrdit, že norma porušuje princip proporcionality a zásadu zákazu diskriminace.

 

"Vláda právě odsouhlasila podání žaloby k Soudnímu dvoru EU na neplatnost diskriminační směrnice o zbraních. Termín podání do 17. srpna 2017," napsal na twitteru Chovanec.

 

Směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi schválil Evropský parlament v polovině března. Jejím cílem má být zabránit teroristům ve vyzbrojování, podle kritiků ale hlavně omezuje majitele legálně držených zbraní a trh s legálně drženými zbraněmi a výrazně zasahuje do vnitřní bezpečnosti státu, což je v rozporu s právem EU.

tn.cz / ČTK

Diskuze

15.6. | 12:42 Petr Kelenda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Žalovat EU je aspoň od ČR nesmysl.Prohrajeme každý spor,protože EU je celkem na Čechy vysazená.Nemají nás západní státy rádi a dokazují to denně šikanou našich řidičů v zahraničí.Hlavně řidiči kamionové dopravy si to užijí.Chtějí po nich výpis mzdy,nesmí spát v kabině a další blbosti.Vše naschvál.
14.6. | 22:31 karl-z-bahnhofu
1
Náhlasit nevhodný komentář
I ten nejblbější europoslanec velice dobře ví, že teroristé mají všechny kvéry na černo. Takže proč ten cirkus, soudruzi ?
14.6. | 14:42 fantozzi602
5
Náhlasit nevhodný komentář
eu posranci,vylizte si prdell
14.6. | 14:05 Milan Brejcha
7
Náhlasit nevhodný komentář
Jedině z EU vystoupit dokud je ještě čas, než se ta zkur .-. vená organizace rozpadne sama !!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme