Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.12. 2016 15:15
jak to bude

Vláda rozhodla o maturitě z matematiky! Někteří se jí vyhnou

Matematika
Zdroj: Thinkstockphotos

Povinnou matematiku u maturitní zkoušky budou mít žáci gymnázií a lyceí od školního roku 2020/2021. Rozhodla o tom dnes jednomyslně vláda.

O matematice jako povinném předmětu maturity na dalších typech škol bude kabinet znovu rozhodovat do konce února. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) řekla, že neuspěla s návrhem, aby u maturity předvedli povinně své znalosti matematiky i studenti odborných škol. Do února má přinést návrh zohledňující připomínky ministrů.

 

Valachová navrhovala, aby odborné školy a učňovské školy zavedly povinnou maturitu z matematiky od roku 2021/2022 nebo až od školního roku následujícího. Netýkalo by se to zdravotnických a sociálních oborů a také uměleckých škol.

 

 

Rozprava na vládě podle ministryně přinesla všechna možná stanoviska a Valachová nepředpokládá, že by na návrhu něco zásadního měnila. Plánuje ale v lednu uspořádat ještě jeden kulatý stůl s odbornými asociacemi ve školství.

ČTK

Diskuze

20.12. | 11:06 kikikul
0
Náhlasit nevhodný komentář
Matiku zrušit,tak aby tam nebyly čárky,tečky,plus,mínus,procenta,zlomky.Všichni co studují ekonomiku by si měli vystačit prsty a kulickovim počítadlem .Koukaj jak romové umějí počítat,1+2=9. Hou.
20.12. | 10:24 jan hrabalek
0
Náhlasit nevhodný komentář
maturita z matematiky by měla být povinná pro všechny aspoň nějaké to minimum.Když se dnes člověk zeptá maturanta aby si vypočítal výplatu nebo aby spočítal nákup tak bez kalkulačky je v háji a myslím si že ve všech oborech je potřebná matika i v těch sociálních protože i některým našim občanům .
19.12. | 19:44 jansuk
4
Náhlasit nevhodný komentář
Proti maturitě z matematiky bych nic neměl. Ale je třeba výrazně redukovat učivo. Mnozí vysokoškoláci nejsou schopni bez kalkulačky spočítat 18 x 25. A někomu dělá potíže i ta násobilka. Proč je nutné se zabývat integrály nebo komplexními čísly, řešit kvadratické rovnice se záporným diskriminantem .
19.12. | 17:36 kacipavel
14
Náhlasit nevhodný komentář
Ta banda lehkoživků ani neví co odhlasovaly … kolik z nich by tu maturitu z matematiky udělalo ??? To by byla ..asi celostátní ostuda ‼