Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2018 20:58
Vyhazovy vlády

Poslanci neschválili program schůze. Hodiny se hádali zbytečně

Zdroj: TV Nova

O návrhu části opozice, aby vláda bez důvěry nečinila nevynucené personální změny, Sněmovna hlasovat nebude. Poslanci po čtyřech hodinách diskuze neschválila program.

Dolní komora dnes neschválila návrh programu mimořádné schůze k personální politice kabinetu Andreje Babiše (ANO) v demisi, program navrhla šestice poslaneckých klubů. Navzdory domu, že se schůze neuskutečnila, o krocích vlády poslanci a ministři téměř čtyři hodiny debatovali.

Pro schválení programu hlasovalo 59 ze 154 přítomných poslanců, proti byli čtyři. Většina poslanců se hlasování zdržela. Uskutečnění schůze nepodpořili členové dolní komory ANO, SPD a KSČM.

 

Opozičním stranám, které mimořádné jednání Sněmovny svolaly, vadí, že vláda bez důvěry Poslanecké sněmovny dělá klíčová rozhodnutí v personální oblasti. Ihned poté, co se Babišův kabinet ujal vlády, snížil počet zaměstnaců na Úřadu vlády a ministerstev.

 

 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pak odvolal dva ředitele fakultních nemocnic, dalšímu dal ultimátum. Ministr vnitra Lubomír Metnar zase odvolal generálního ředitele České pošty Martina Elkána. Změnil se také náčelník generálního štábu, odvolán byl generální ředitel CzechInvestu.

epa tn.cz / ČTK
Reklama