Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2017 22:20
železniční nehoda

Vlak přejel nedaleko hranic strom, spoje nabraly hodiny zpoždění

Vlak na Slovensku narazil do stromu
Zdroj: ČTK
Vlak na Slovensku narazil do stromu.

Železniční dopravu na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko zastavil vlak, který přejel nedaleko hranic u obce Brodské v okrese Skalica strom, který spadl na koleje. Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích. Nikomu se nic nestalo, dálkové vlaky ale nabraly několikahodinová zpoždění. Předpokládané zprovoznění je do 23:30.

Strom spadl na koleje a trakční vedení. Narazil do něj dálkový vlak mířící z Prahy do Budapešti. Vlak už má zhruba tříhodinové zpoždění. Další dálkové spoje zpoždění nabírají.

 

"Místo nelze objet, proto dálkové vlaky stojí. Za osobní vlaky vypravujeme náhradní autobusovou dopravu, za dálkové spoje náhradní autobusy nejezdí," uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

 

 

Podle ní zůstal nahnutý stožár trakčního vedení. "Celá situace znamená komplikace v dopravě. Přestože vlak nevykolejil a není nijak vážně poškozený, musí v místě čekat, protože má strom pod sebou. Zatím ani nemáme odhad, kdy se bude místem jezdit," dodala Pistoriusová. Nehodu řeší slovenští železničáři
 

ČTK/ lud TN.cz