Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2018
rozhovor hazard se životy

Vlaku se otevřely dveře za jízdy! Málem mě to vycuclo, říká svědek

Zdroj: TN.cz

Velmi nebezpečné situaci byl v pondělí dopoledne svědkem mladý muž, který cestoval vlakem z Lovosic do Kralup nad Vltavou. Vlaku se ve vysoké rychlosti otevřely za jízdy dveře.

Rychlíku s označením 681 Milešovka se otevřely dveře za jízdy přibližně v půl jedenácté dopoledne kousek za stanicí Hněvice: "Dveře se rozlítly, ve vlaku byl najednou průvan, který mě chtěl vycucnout ven," popisuje nebezpečnou situaci cestující Kryštof, který je dle svých slov i několik hodin po incidentu stále v šoku.

 

Podle mladého muže nebyl v nebezpečí jen on, ale i paní, která ve stejnou chvíli šla z toalety: "Paní měla co dělat, aby z vlaku nevypadla," vypověděl cestující, který ji pomáhal držet. Podle něj v tu chvíli vlak jel více než stokilometrovou rychlostí.

 

 

Ve vlaku údajně jeli i děti a podle svědka je jen velkým štěstím, že se žádnému z nich nic nestalo: "Bohudík, že tam zrovna nebyly žádné děti, protože ty by neměly nejmenší šanci, ten průvan by je vycucnul ven," říká Kryštof.

 

Poruchu na dveřích ohlásil muž průvodčí, která vyrozuměla strojvedoucího, a vlak po chvíli zastavil: "Dveře uzamkli a nalepili tam cedulku "mimo provoz"," popisuje cestující a dodává, že je rád, že žije. Celý rozhovor se svědkem události si můžete poslechnout ve videu v úvodu článku.

 

Poruchu na dveřích potvrdila webu TN.cz i tisková mluvčí Českých drah, odmítá však, že by došlo k pochybení ze strany personálu ve vlaku: "Při odjezdu ze stanice Hněvice personál uzavření dveří u všech vozů kontroloval a dveře byly zavřené, ani světelná signalizace namontovaná na starší typy vagonů, které na rychlících Děčín - Praha jezdí, špatně uzavřené dveře neavizovala," uvedla Radka Pistoriusová. Vagón byl po dojezdu odstaven v depu a důvod otevření dveří je nyní předmětem šetření.

TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama