Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 7. 2018
Druhý v kritickém stavu

Vlaky v Ostravě srazily dva muže, jen minuty po sobě! Jeden zemřel

Nehoda vlaku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Hned ke dvěma případům sražených chodců vlaky vyjížděli v sobotu záchranáři v Ostravě. Jednomu muži už nebylo pomoci, dalšího v kritickém stavu přepravili do nemocnice.

Záchranáři dostali hlášení o sražených chodcích jen několik minut po sobě. Dva týmy zasahovaly na ostravském Hlavním nádraží, kde vlak smetl 20letého muže, který zůstal bezvládně ležet pod soupravou.

 

"Po jeho vyproštění zjistil zasahující lékař mnohočetná poranění v oblasti hlavy, pánve a končetin, stav pacienta se velmi rychle zhoršoval," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Muže museli resuscitovat už na nádraží, což se podařilo.

 

 

Podruhé se muži zastavila srdeční činnost při přepravě do nemocnice, i tentokrát ho záchranáři dokázali oživit. V kritickém stavu ho předali lékařům na urgentním příjmu ve fakultní nemocnici Ostrava.

 

Souběžně vyrážela záchranářská posádka také do Ostravy - Třebochovic. "V tomto případě však již zasahující lékař mohl pouze konstatovat smrt staršího muže, který po kolizi s vlakem svým poraněním na místě podlehl," doplnil Humpl.

epa TN.cz
Reklama