Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2018
Úprk ze zoo

Vlčice přeskočila třímetrový plot a utekla! Bloumala ulicemi Jihlavy

Zdroj: TV Nova

Z jihlavské zoologické zahrady v pátek odpoledne utekla samice vlka iberijského. Ještě večer se naštěstí podařil odchyt díky spolupráci zaměstnanců ZOO a strážníků. Zvíře je v pořádku, našli ho na neobvyklém místě.

Osmiletá samice vlka iberijského jménem Beret má za sebou pořádný výlet. V pátek odpoledne se polekala veterináře, přeskočila plot svého výběhu a prchla do města. V útěku jí přitom nezabránil ani tři metry vysoký plot.

 

"Ve strachu a ve stresu prostě dokázala takřka nemožné," vysvětlil zoolog ze zahrady v Jihlavě Richard Viduna. Potkat vlka pohybujícího se volně v ulicích je pro mnohé hrůzyplná představa. "Divocí vlci nejsou nebezpeční lidem. Pokud můžou, vždycky ustoupí," uklidnil ale Viduna.

 

Ošetřovatelé se s vlčicí už takřka rozloučili, však tahle šelma dokáže během jediného dne urazit až 50 kilometrů. Beret mohla zamířit pryč z města a najít ji ve volné přírodě by byl nadlidský úkol. Jenže ona všechny překvapila.

 

Vlčici na útěku lidé zahlédli hned na několika místech Jihlavy, mimo jiné u hasičské stanice. Nakonec se zvíře podařilo odchytit v jihlavské čtvrti Královský vršek. Stalo se tak po sedmi hodinách od chvíle, kdy uteklo z výběhu.

 

 

"Díky práci veřejnosti a městské policie jsme zvíře lokalizovali a pomocí uspávacích střel se nám podařilo ji odchytit," popsal Viduna. Beret se teď i s dalším samcem na nějakou dobu přesune do jiné zoo, jihlavská zahrada mezitím upraví vlčí výběh a zvýší oplocení.

 

Vlčice není jediná jihlavská útěkářka. Nedávno ze zahrady uprchl vzácný chovný samec antilopy. Dramatický pak byl odchyt samce pandy červené, který také před lety uprchl z jihlavské zoo. Pandí samec dostal hned po návratu do zahrady přiléhavé jméno, ošetřovatelé mu začali říkat Kajínek.

David Pik/epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama