Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 12:28
Obrana proti terorismu

Vojáci nebo bezdomovci? Ve Velké Británii mají novou taktiku

Muž se psem
Zdroj: Thinkstockphotos

Ve městech napříč Velkou Británií se pohybují vojáci SAS - Speciálních vojenských jednotek - převlečení za bezdomovce a trampy s cílem zabránit případným teroristickým útokům.

Jen za tento rok došlo ve Velké Británii hned ke třem teroristickým útokům, a to v Londýně a Manchesteru. Při těchto útocích zemřelo 35 lidí.

 

Vojáci ve městech jsou ozbrojeni a rozmístěni na klíčových pozicích. V případě potřeby tak mohou kdykoli zasáhnout na obranu své vlasti a jejích obyvatel.

 

 

Vojáci jsou na tyto zvláštní operace speciálně připravováni a prochází náročným výcvikem. Jeden z vojáků uvedl pro deník Mirror: "Armádní jednotky jsou už nějakou dobu nasazeny a je nepravděpodobné, že se operace zastaví."

 

 

Úroveň teroristických hrozeb je i nyní vyhodnocena Střediskem pro analýzu hrozby terorismu jako závažná, to znamená, že další útok je velmi pravděpodobný, a vojáci tak musí být připraveni.

 

Koch MP7
Zdroj: Profimedia

 

Nasazení vojenských jednotek je vhodným řešením pro větší bezpečnost všech občanů. Přítomnost vojáků v době teroristického útoku může minimalizovat škody i důsledky.

ten TN.cz

Diskuze

16.6. | 06:53 undatra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Slyšel jsem , že v Anglii jsou policisti neozbrojeni . Asi to mám popletený .
15.6. | 15:26 alois223
0
Náhlasit nevhodný komentář
Teď to ještě jde, ale za pár desítek let kdy budou slimáci i v armádě, u policie a na úřadech to bude horší. To platí v celé evropě. Bohužel.
15.6. | 14:24 suffa
1
Náhlasit nevhodný komentář
Spíš je to dobře. Tam kde budou bezdomovci, tam slimáci nebudou útočit. Nebudou vědět, zda to je bezdomovec, nebo makovaný příslušník SAS. A bezdomovců je všude habaděj.....
15.6. | 12:19 Petr Kelenda
15
Náhlasit nevhodný komentář
Jak je tato informace zveřejněna,potom mohou jít vojáci domů.Muslimáci už to ví a dají si pozor.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme