Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2016 08:36
obrovský úkryt

Ohromný podzemní labyrint vojáků ISIS. Nahlédněte dovnitř

Zdroj: Enex

Bojovníci Islámského státu využívají k ukrytí před leteckými nálety podzemní tunely. Kurdským vojákům se podařilo nalézt spletitou síť takových tunelů pod iráckým městem Sindžár poté, co se jim ho povedlo v listopadu osvobodit z jejich rukou.

Skrytí pod ulicemi a domy přečkávali teroristé ISIS nálety na město Sindžár ve spletité síti tunelů, které zde vykopali. Tunely jsou zpevněné pytli s pískem a je do nich dokonce zavedená elektřina.

 

Podzemní labyrint mel více než 70 chodeb, některé i v hloubce skoro 100 metrů, v mnohých našli vojáci zbraně, munici, léky a bomby. V jednom z tunelů našli vojáci více než 90 výbušnin.

 

I když bylo nalezeno obrovské množství tunelů, kurdské a irácké síly jsou přesvědčeny, že jich je pod městem mnohem více.

 

16

GALERIE: Tunel ISIS

Zdroj: Enex

Tunel ISIS - 1

Hodnocení:

 

"Daesh vykopali tolik tunelů, že úplně zničili sindžárskou infrastrukturu. Jsou tu tunely pod každou zadní uličkou, ulicí i domem, které zůstali nepoškozené," uvedl portál International Business Times výpověď člena sindžárské rady Waise Faiqa.

 

 

Zatím se podařilo detailně prozkoumat jen část labyrintu podzemních chodeb, protože panují obavy, že ve slepých uličkách a temných zákoutích prchající bojovníci ISIS nechali nastražené výbušniny.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OSOBNÍ ZPOVĚĎ VĚZEŇKYNĚ: Dívka žila pod vládou ISIS. Co všechno musela prožívat?

KOLAPS SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: ISIS zaútočil na Instagram! Tisíce lidí po celém světě šílí

klma TN.cz