Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 10. 2015
uprchlická krize

Vojáci jsou v pohotovosti kvůli uprchlíkům! Budou hlídat hranice

Čeští vojáci
Zdroj: Profimedia
Čeští vojáci - ilustrační foto

Armáda má kvůli migrační krizi v permanentní pohotovosti 650 vojáků, kteří budou od dnešního večera ve třech vojenských objektech poblíž některých hraničních přechodů s Rakouskem.

Jsou do 120 minut připraveni pomáhat policii, například mohou monitorovat situaci nebo hlídkovat, informovalo ČTK ministerstvo obrany. Také policie od soboty přechodně rozšíří namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem a zvýší počet policistů z 200 na 720.

 

Vojáci jsou připraveni policistům pomáhat při plnění různých úkolů. "V případě potřeby mohou neprodleně zahájit činnost, která bude spočívat zejména v monitorování situace a hlídkování ve veřejném prostoru," uvedl ministr obrany Martin Stropnický, který akci nařídil spolu s náčelníkem generálního štábu české armády Josefem Bečvářem.

 

U hranic jsou připraveni hlavně příslušníci 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády. "Bude-li třeba, nasadíme i vojáky z dalších jednotek," dodal Bečvář.

 

Po cvičné výstavbě humanitární základny a společném cvičení s policií na hranicích jde o další prověrku připravenosti české armády na řešení případné krizové situace spojené s uprchlickou vlnou, poznamenalo ministerstvo obrany.

 

 

Na konci září se do akce na česko-rakouské hranici zapojilo celkem 500 policistů a 300 vojáků. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) cvičení ukázalo, že republika je na případný nápor migrantů připravena, ale čas nasazení sil na hranice se musí zrychlit.

 

Podle cizinecké policie běženci v současné době využívají spíše malé přechody. Cestují v malých skupinách, a to nejčastěji v autech, autobusech nebo pěšky, vlakem už málo.

 

V Jihomoravském kraji budou policisté na hraničních přechodech železnice Břeclav, Poštorná, Valtice, Mikulov, Hevlín, Hatě, železnice Znojmo, Hnánice a Vratěnín. V jižních Čechách pak na hranicích Zadní Zvonková, Přední Výtoň, Studánky, Horní Dvořiště - železnice, Dolní Dvořiště, Nové Hrady, České Velenice, České Velenice - železnice, Halámky, Nová Bystřice a Slavonice.

 

 

S namátkovými kontrolami na hranicích s Rakouskem začala Česká republika v polovině září. Kontroly zaměřené na pohyb běženců po Česku cizinecká policie zesílila už v polovině června.

 

Rakousko by mohlo hranice uzavřít po dostavbě hraničního plotu v Maďarsku. Běženci by se pak mohli vydat na cestu do cílového Německa přes Českou republiku.

čtk TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.10. | 19:46 hondarr6
4
K cemu je tahle vláda, když neumi hajit slovo sveho lidu a podle nej konat. Par ...
9.10. | 19:02 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-6
A o těch, co budou pomáhat Maďarům n a srbských hranicích můžete zase psát, že ...
12.10. | 11:26 Ludmila Božová
0
Náhlasit nevhodný komentář
co je to za frašku? , koknětě sem https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/ z neověřeného zdroje vím, že tohle je oficiální stránka, kterou provozuje naše vláda kam až jim dovolíme zajít? proč o této stránce tv nova nemluví? na jedné straně je sem zvou a na druhé se nám snaží namluvit, ...
9.10. | 20:28 bogorovnyj
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ono je to všechno dost na hoowno o co víc toho zadržime na hranicich o to víc k nám toho nacpou Němci skrze kvoty - výkvět civilizace
9.10. | 20:12 Karel Marek
-5
Náhlasit nevhodný komentář
A ještě toto: أسوأ شيء هو أن كنت لا تعرف أي شيء عن المسلمين. بعد هم نفس الناس مثلك. بلغ كره الأجانب في جمهورية التشيك حدود لا تطاق. كلما زادت كراهية التشيك، وزيادة الكراهية للمسلمين. تصل إليك، ولكن ذلك سيكون متأخرا جدا.
9.10. | 20:06 Karel Marek
-5
Náhlasit nevhodný komentář
يرجى العودة إلى ديارهم, .. a jestli ne, tak vám dáme pohlavek.
9.10. | 20:03 Karel Marek
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, ti samí, co podporují poslat armádu do Maďarsky zde nedávno hlásali, že nemají být vojska nasazená za hranicemi, že to jsou žoldáci.
9.10. | 20:02 Karel Marek
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Prý už upravují samopaly vzor 58 na špuntovky. Aby byla zachována možnost palby v dávkách, budou špunty mít zápalky z poplašňáku.... Kdy vám tupci konečně dojde, že v současné demokratické Evropě není možné střílet do bezbranných a tudíž je armáda na hranicí pouze pro parádu.
9.10. | 19:46 hondarr6
4
Náhlasit nevhodný komentář
K cemu je tahle vláda, když neumi hajit slovo sveho lidu a podle nej konat. Par darmozroutu tu rozhoduje co snama bude a jak mame zit. Vyhazet tu spinu oknem, jak to delali drive.
9.10. | 19:02 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
A o těch, co budou pomáhat Maďarům n a srbských hranicích můžete zase psát, že jsou to žoldáci, proruští zmrdi
9.10. | 18:40 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jménem zákona, nepředbíhejte se a pěkně ve dvojstupu !!!