Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.4. 2017 10:47
hořící sklady

Komplexem u letiště v Damašku otřásla série mohutných explozí

Zdroj: APTN

Několik výbuchů otřáslo vojenským komplexem poblíž letiště v Damašku, které využívají jednotky íránské aliance. S úsvitem se podle agentury Reuters ozvalo nejméně 5 explozí, v oblasti se rozhořel požár. Hizballáh obvinil Izrael, podle tohoto zdroje šlo o nálet izraelských letadel.

Podle prvních zpráv výbuchy zničily muniční sklady, které jsou zásobovány letecky z Teheránu, odkazuje se agentura Reuters na zdroje působící v Damašku. Při svítání otřáslo komplexem 5 mohutných explozí, po kterých se rozhořel masivní požár.

 

Íránem podporované provládní jednotky, což jsou oddíly Hizballáhu, obvinily z útoku Izrael. Izraelská armáda se snaží zabránit dozbrojování těchto oddílu v Libanonu íránskými zbraněmi.

 

Izraelský ministr zpravodajských služeb Jisra'el Kac odmítl útok potvrdit, nicméně sdělil, že pokud dostanou zpravodajské služby zprávu o pašování zbraní pro Hizballáh, budou jednat, uvádí portál RT.

 

 

Tiskové agentury uvádí, že šlo s největší pravděpodobností o nálet, který zasáhl muniční sklady, zatím nejsou hlášena žádní zranění.

klma TN.cz