Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2017
Střídání stráží

Volby se blíží. Někteří poslanci se balí. Prozradili, co budou dělat dál

Zdroj: TV Nova

Poslanci se dnes naposledy sešli v tomto volebním období. Někteří už v podzimních volbách kandidovat nechtějí, a tak si dnes začali balit věci z kanceláří. Mezi nimi například Martin Komárek nebo Jana Fischerová.

Sedm let seděla v lavici dolní komory Parlamentu Jana Fischerová. Většinu věcí si ze své kanceláře už odnesla. Ve čtvrtek si naskládala do krabice poslední dokumenty. Rozloučení se Sněmovnou si přitom představovala jinak.

 

"Čekala jsem, že bude aspoň nějaké takové poděkování, ale nebyl tam téměř nikdo z ministrů. Takže to mě tam chybělo, aby někdo z vlády řekl, dokázali jsme to společně s vámi a mějte se krásně," prozradila poslankyně Fischerová, jak si odchod ze Sněmovny představovala.

 

S politikou ale Jana Fischerová nekončí úplně, dál bude náměstkyní hejtmana v kraji Vysočina. Balit začal i Martin Komárek, ani on už kandidovat nebude.

 

"Mně vadí hlavně to pokrytectví. Ti lidi se na té vyvýšené rovince sprdnou, pak si podají ruce, že je všechno v pořádku a jdou spolu na panáka," řekl TV Nova končící poslanec za hnutí ANO.

 

Teď chce psát knihy. Dokončuje třeba publikaci o Miloši Zemanovi. A nejen to, Komárek má i další plány. "Chci se živit jako prostý parazit, tedy slovy (exministra průmyslu a obchodu) Mládka jako živnostník. Rád bych nabízel firmám a možná i politikům mediální poradenství," nastínil své budoucí plány bývalý komentátor deníku MF Dnes.

 

 

Poslancům končí mandát 26. října. O týden později musejí být jejich kanceláře vyklizené. Stejně tak jako poslanecké byty.
"Pokud používají automobil, tak tam je ta lhůta do pěti dnů od zániku mandátu. V případě výpočetní techniky je lhůta do tří týdnů od zániku mandátu," vysvětluje mluvčí Poslanecké sněmovny Martina Lustigová.

 

Doba mezi dvěma volebními obdobími je také skvělá příležitost například pro vymalování nebo pro čištění koberců. Každý poslanec, který už kandidovat nebude, nebo nebude zvolen, dostane odchodné. To se vypočítá z jeho posledního platu a podle počtu odsloužených let, nejvíce ale čtyř.
 

vbo, Veronika Polášková TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.9. | 22:29 Jan Sedlacek
13
Nebalte se jen někteří, zbalte se všichni a už se nevracejte.
19.9. | 00:17 jkazatel
0
Úspěch bude, až někteří půjdou ze sněmovny rovnou do vězení.
19.9. | 00:17 jkazatel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Úspěch bude, až někteří půjdou ze sněmovny rovnou do vězení.
14.9. | 08:28 Tony
4
Náhlasit nevhodný komentář
Je tam jeden profesionální poslanec ze zločinecké ODS nemakačenko,rychlokvaška co za rok udělal práva myslím že se jmenuje Benda.Toho asi budou muset z PS vyvést nohama napřed.Ten se tam drží jako pijavice.
14.9. | 08:25 amperek50
4
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavne by mel tahnout parlamentni ochlasta Kalousek obecni blb Marecek Benda s Gazdikem zlodejka Nemcova,Langsadlova,!Cernochova
14.9. | 08:20 Milan Brejcha
3
Náhlasit nevhodný komentář
Koho volit ??? Jedině OKAMURU !!!!!!
14.9. | 07:33 maxfox
5
Náhlasit nevhodný komentář
Relativně slušní odchází,ale parazité co jsou v politice od 89. roku zůstávají dál.
14.9. | 06:29 lucielucina
4
Náhlasit nevhodný komentář
Úspěch bude až to zabalí vlastizrádný probruselský Sobotka. Proslýchá se, že má v Bruselu novou trafiku - nějakého pozorovatele.
13.9. | 22:29 Jan Sedlacek
13
Náhlasit nevhodný komentář
Nebalte se jen někteří, zbalte se všichni a už se nevracejte.