Publikováno 13. 9. 2017
Střídání stráží

Volby se blíží. Někteří poslanci se balí. Prozradili, co budou dělat dál

Zdroj: TV Nova

Poslanci se dnes naposledy sešli v tomto volebním období. Někteří už v podzimních volbách kandidovat nechtějí, a tak si dnes začali balit věci z kanceláří. Mezi nimi například Martin Komárek nebo Jana Fischerová.

Sedm let seděla v lavici dolní komory Parlamentu Jana Fischerová. Většinu věcí si ze své kanceláře už odnesla. Ve čtvrtek si naskládala do krabice poslední dokumenty. Rozloučení se Sněmovnou si přitom představovala jinak.

 

"Čekala jsem, že bude aspoň nějaké takové poděkování, ale nebyl tam téměř nikdo z ministrů. Takže to mě tam chybělo, aby někdo z vlády řekl, dokázali jsme to společně s vámi a mějte se krásně," prozradila poslankyně Fischerová, jak si odchod ze Sněmovny představovala.

 

S politikou ale Jana Fischerová nekončí úplně, dál bude náměstkyní hejtmana v kraji Vysočina. Balit začal i Martin Komárek, ani on už kandidovat nebude.

 

"Mně vadí hlavně to pokrytectví. Ti lidi se na té vyvýšené rovince sprdnou, pak si podají ruce, že je všechno v pořádku a jdou spolu na panáka," řekl TV Nova končící poslanec za hnutí ANO.

 

Teď chce psát knihy. Dokončuje třeba publikaci o Miloši Zemanovi. A nejen to, Komárek má i další plány. "Chci se živit jako prostý parazit, tedy slovy (exministra průmyslu a obchodu) Mládka jako živnostník. Rád bych nabízel firmám a možná i politikům mediální poradenství," nastínil své budoucí plány bývalý komentátor deníku MF Dnes.

 

 

Poslancům končí mandát 26. října. O týden později musejí být jejich kanceláře vyklizené. Stejně tak jako poslanecké byty.
"Pokud používají automobil, tak tam je ta lhůta do pěti dnů od zániku mandátu. V případě výpočetní techniky je lhůta do tří týdnů od zániku mandátu," vysvětluje mluvčí Poslanecké sněmovny Martina Lustigová.

 

Doba mezi dvěma volebními obdobími je také skvělá příležitost například pro vymalování nebo pro čištění koberců. Každý poslanec, který už kandidovat nebude, nebo nebude zvolen, dostane odchodné. To se vypočítá z jeho posledního platu a podle počtu odsloužených let, nejvíce ale čtyř.
 

vbo, Veronika Polášková TN.cz