Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2017
Přerušené jednání

Volno i ve čtvrtek! Poslanci se dohodli, že si prodlouží Velikonoce

Prázdná Poslanecká sněmovna
Zdroj: Profimedia

Schůze Poslanecké sněmovny měla pokračovat i na Zelený čtvrtek. Zákonodárci se ale domluvili, že se znovu sejdou až po Velikonocích. Čtvrtky bývají ve Sněmovně vyhrazeny interpelacím na členy vlády či jednání o mezinárodních smlouvách.

Poslanecká sněmovna už tento týden nebude jednat. Ve středu se na tom dohodly poslanecké kluby jednotlivých stran. Tento týden je přitom tzv. týden Poslanecké sněmovny, tedy týden, kdy by měli poslanci jednat na plenární schůzi od úterý až do pátku.

 

Páteční zasedání ale zrušil státní svátek. Ve čtvrtek měly proběhnout interpelace, poslanecké kluby se ale dohodly, že schůze bude pokračovat až 25. února. Oznámil to na závěr středeční schůze předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

 

Podle harmonogramu Poslanecké sněmovny je 17. týden v roce tzv. týden variabilní, tedy týden, do kterého může být prodlouženo projednávání bodů, které se nestihly probrat během dvou týdnů, které má jinak ve svém harmonogramu Sněmovna na plenární jednání vyhrazené.

 

 

Až se poslanci sejdou, mají v plánu jednat celý týden, tedy od úterý 25. dubna do pátku 28. dubna. Snad bude mít jednání hojnější účast, než závěr středeční schůze. O posledním bodu ve 19:13 hlasovalo jen 86 poslanců z celkových 200.

vbo TN.cz