Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2017 13:24
zatnuli mi tipec

Vrah v base vystudoval vysokou, jezdil na dovolenou. Chtěl ještě víc

Zdroj: TV Nova

Lékař Vladimír Mikuš, odsouzený za vraždu milenky, zůstane ve vězení. Dopoledne o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 6, který zamítl jeho žádost o podmínečné propuštění.

Vladimír Mikuš si ve vězení odseděl více než dvě třetiny z uloženého čtrnáctiletého trestu. Za mřížemi se choval vzorně, sbíral jednu pochvalu za druhou, dělal knihovníka, vystudoval vysokou školu a dokonce byl několikrát na jakési dovolené. Domů se dostal třeba i na vánoční svátky.

 

Při jeho žádosti o propuštění se za něj zaručila rodina, přátelé a také kantoři ze škol. Tvrdil, že po propuštění bude mít zajištěné bydlení a také práci. To všechno ale soudkyni nepřesvědčilo, aby vraha pustila předčasně na svobodu, podle ní ještě nenastal ten správný čas. Čin, který Mikuš spáchal, byl prostě příliš vážný.

 

 

Lékař zavraždil svou milenku, protože se s ním chtěla rozejít. Policie ho už od jejího zmizení v únoru 2007 podezírala, chyběla ale hlavní důkaz - tělo. To vyplavalo v bedně z Orlické přehrady jen pár dní předtím než měl soud rozhodovat o tom, zda bude definitivně očištěn. 

mom/Ondřej Špalek TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama