Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
měsíční výhled

Vrátí se do konce prázdnin tropy? Předpověď počasí hovoří jasně!

Horko
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

S koncem prázdnin očekávají meteorologové mírné ochlazení, v příštím týdnu by navíc mělo pršet. I tak nás ale čeká ještě několik tropických dnů, těch prvních bychom se měli dočkat už ve čtvrtek.

Střídavý ráz počasí z posledních týdnů by měl postupně končit. "Do konce srpna a začátkem září očekáváme postupný pokles týdenních teplot. Teploty ale i tak zůstanou přibližně na úrovni dlouhodobých průměrů," uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Reklama

 

"Období od 14. srpna do 10. září jako celek bude teplotně průměrné. Z hlediska srážek, nejvyšší úhrny lze očekávat v nejbližším týdnu od 14. do 20. srpna. V dalších týdnech až do 10. září obdobně očekáváme průměrné srážky. Období od 14. srpna do 10. září jako celek bude srážkově průměrné," dodávají meteorologové.

 

 

Týdenní předpověď

 

Neděle

V noci oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, k ránu na západě četnější. Přes den převážně oblačno, ojediněle, během dne v Čechách a na severní Moravě od západu místy přeháňky. K večeru postupně beze srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s večer
zeslábne.

 

Pondělí

Jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý, během dne východní vítr 1 až 4 m/s.

 

Úterý

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

 

Středa

Skoro jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti, v Čechách místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý vítr se bude během dne měnit na mírný západní 2 až 6 m/s.

 

Čtvrtek

Převážně oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku 27 až 31 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

Pátek až neděle

Převážně velká oblačnost, občas déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, postupně 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C, na jihovýchodě až 32 °C, postupně 17 až 22 °C.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

POHLED PRO BOHY: Moderátorky TV Nova předvedly těla v plavkách! Které příroda nadělila nejštědřeji?

GALERIE: Wow! Moderátoři UKÁZALI VYCVIČENÁ TĚLA! S kým byste se chtěli ráno probouzet? Hlasujte

ÚŽASNÁ ZPRÁVA: Michal Jančařík se vrací zpátky na obrazovky! Co dojemného divákům vzkázal?

lud TN.cz
Reklama