Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 8. 2017
Počasí na srpen

Vrátí se tropy? Meteorologové řekli, jaký bude konec prázdnin

Počasí - bouřky_tropy
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v sobotu výhled na nadcházející čtyři týdny. Teploty by podle jejich modelu měly být spíše průměrné, tropy by si měli užít jen příští týden a jen na východě republiky. Na konci srpna by se mělo ochladit.

"Předpokládáme, že období od 7. srpna do 3. září 2017 bude jako celek teplotně v mezích normálních hodnot. Zejména zpočátku bude cirkulace nad střední Evropou výraznější, takže musíme počítat s četnějším střídáním teplých a chladných dní. Průměrné teploty ke konci srpna by měly postupně klesat, ale zůstanou přibližně na úrovni dlouhodobých průměrů," uvedli meteorologové.

 

Pro nadcházející týden předpokládají průměrné teploty přes den v rozmezí 22 a 26 stupňů, úhrn srážek by měl být průměrný až nadprůměrný. Hlavně na východě území by ještě mohly teploty atakovat tropickou třicítku a to zejména v úterý, ve středu a ve čtvrtek.

 

Na další týdny už meteorologové počítají s ochlazení a to hlavně v noci, kdy by teploty měly padat pod 10 °C. Druhý srpnový týden by měl být chladnější s teplotami v rozmezí od 20 do 27 °C, nejčastěji by se pak měly pohybovat v rozmezí 22 a 24 °C.

 

 

Ve třetím týdnu předpokládají meteorologové drobnější oteplení, kdy by se teploty měly pohybovat nejčastěji v rozmezí 22 a 25 °C, vystoupat by ale mohly až na 28 °C. Poslední srpnový týden pak teploty zase klesnou a nejčastěji se budou pohybovat v rozmezí 20 a 22 °C. V noci by pak mohly spadnout až k 6 °C.

 

"Ze všech 4 předpovědních týdnů bude pravděpodobně nejvíce srážek v prvním a ve čtvrtém týdnu. Opět předpokládáme poměrně velké regionální rozdíly ve srážkové bilanci mezi jednotlivými regiony ČR," upozorňují meteorologové.

vbo TN.cz