Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 8. 2017
Počasí na srpen

Vrátí se tropy? Meteorologové řekli, jaký bude konec prázdnin

Počasí - bouřky_tropy
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v sobotu výhled na nadcházející čtyři týdny. Teploty by podle jejich modelu měly být spíše průměrné, tropy by si měli užít jen příští týden a jen na východě republiky. Na konci srpna by se mělo ochladit.

"Předpokládáme, že období od 7. srpna do 3. září 2017 bude jako celek teplotně v mezích normálních hodnot. Zejména zpočátku bude cirkulace nad střední Evropou výraznější, takže musíme počítat s četnějším střídáním teplých a chladných dní. Průměrné teploty ke konci srpna by měly postupně klesat, ale zůstanou přibližně na úrovni dlouhodobých průměrů," uvedli meteorologové.

 

Pro nadcházející týden předpokládají průměrné teploty přes den v rozmezí 22 a 26 stupňů, úhrn srážek by měl být průměrný až nadprůměrný. Hlavně na východě území by ještě mohly teploty atakovat tropickou třicítku a to zejména v úterý, ve středu a ve čtvrtek.

 

Na další týdny už meteorologové počítají s ochlazení a to hlavně v noci, kdy by teploty měly padat pod 10 °C. Druhý srpnový týden by měl být chladnější s teplotami v rozmezí od 20 do 27 °C, nejčastěji by se pak měly pohybovat v rozmezí 22 a 24 °C.

 

 

Ve třetím týdnu předpokládají meteorologové drobnější oteplení, kdy by se teploty měly pohybovat nejčastěji v rozmezí 22 a 25 °C, vystoupat by ale mohly až na 28 °C. Poslední srpnový týden pak teploty zase klesnou a nejčastěji se budou pohybovat v rozmezí 20 a 22 °C. V noci by pak mohly spadnout až k 6 °C.

 

"Ze všech 4 předpovědních týdnů bude pravděpodobně nejvíce srážek v prvním a ve čtvrtém týdnu. Opět předpokládáme poměrně velké regionální rozdíly ve srážkové bilanci mezi jednotlivými regiony ČR," upozorňují meteorologové.

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.8. | 16:15 kimy69
12
bimbi20-jestli budou stát ti migranti za stejný houno, jak vy kikáni, které ...
5.8. | 15:13 bimbi20
-22
migranti přišli i do Čech, zapustili zde své kořeny, smísili se s českými ...
5.8. | 21:42 Dara Satova
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zase resite romy? A migranty.. Krasne to starosti
5.8. | 20:59 Vojta Také
3
Náhlasit nevhodný komentář
jansuk - to máte pravdu, to je jediné, co se naučili.
5.8. | 20:43 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vojto, s tím bohem se mýlíte. Právě toho má většina z nich plnou hubu!
5.8. | 18:55 zuzik88
4
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20 pražáky odmítám živit.Máš se jako prase v žitě a s romy se nemísím a nebavím.A na vás taky dojde až se češi naštvou tak letíte na měsíc.V Turecku tě nechtějí.
5.8. | 16:45 Vojta Také
9
Náhlasit nevhodný komentář
Kimy 69. Od války ? Mistr Jan Hus napsal už v roce 1409: "Cikáni jsou plémě nečisté, mravů hanebných, práce se štítící, druh druha okrádající a Boha neuznávající !"
5.8. | 16:21 bimbi20
-8
Náhlasit nevhodný komentář
kimy69: A já za to můžu, že náš živíte? Zvolili jste si vládu, která naše živení schválila, tak mlčte a živte nás. A budete živit i migranty, protože kde chce vzít na ně vláda peníze? Jen si zvykej, z platu ti půjde na nás víc penízků. A já si užiji od příští soboty krásnou dovolenou v Turecku :-)
5.8. | 16:15 kimy69
12
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20-jestli budou stát ti migranti za stejný houno, jak vy kikáni, které tady od války živíme, tak to je tady nechceme. A vyšívat na státní vlajku nataženou pazouru se nám taky nechce...
5.8. | 15:20 josefvyskoc
7
Náhlasit nevhodný komentář
to spiš lze verit Jolande z poradu Volejte vestci, nez meteorologum...
5.8. | 15:13 bimbi20
-22
Náhlasit nevhodný komentář
migranti přišli i do Čech, zapustili zde své kořeny, smísili se s českými ženami a měli s nimi děti. Čím více migrantských dětí, které zde budou žít od začátku, tím dříve vznikne jeden krásný a nový multikulturní stát. České ženy by se měly už začít poohlížet po migrantech z Afriky a mít s nimi děti
5.8. | 15:11 bimbi20
Komentář je nevhodný a automaticky skrytý