Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 15:25
šílené násilí

Vražda a kanibalismus ve Štětíně! Policie má podezřelé po 15 letech

Vražda v polském Štětíně
Zdroj: YouTube/eswinoujscie

Polským vyšetřovatelům se podařilo po dlouhých 15 letech odhalit tajemství brutální vraždy v kombinaci s kanibalismem. Stala se během domácí oslavy. Skupina mužů se podle vyšetřovatelů vrhla na svého přítele, mučila ho, později zabila a části jeho těla snědla. Podezřelých ve věku 38 až 56 let zadrželi před několika týdny a skončili ve vazbě.

"Oběť nejprve brutálně zbili, zamkli uvnitř místnosti a vystavili extrémnímu utrpení. Potom muže zavraždili. Navíc mučitelé odřízli své oběti části těla, které upekli a snědli," uvedla prokurátorka Okresní prokuratury v Štětíně Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Podezřelé muže hledali 15 let. Díky usilovné práci štětínských policistů se je podařilo vypátrat. Muže zadrželi 15. října. Vzhledem ke shromážděným důkazům se prokurátor rozhodl vznést obvinění vůči čtyřem mužům v souvislosti s vraždou, omezováním svobody a hanobením mrtvoly. Na žádost prokuratury soud na podezřelé uvalil vazbu.

 


 

Muži se nachází v jiné věznici a všichni jsou v péči psychologů. V případě prokázání vraždy by jim hrozilo osm let až doživotí. Pokud by soud prokázal pouze kanibalismus, hrozil by jim podstatně nižší trest - dva roky.

 

Policie ale zatím neuvedla další podrobnosti. Ani se neví, co je přivedlo na stopu. "Vyšetřování pokračuje, pokračujeme ve shromažďování důkazů, proto momentálně nemůžeme informovat o podrobnostech," uvedla Joanna Biranowska-Sochalska.

ham TN.cz